Opóźnienia w płatnościach i windykacja w leasingu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
wydrych

[Podstawy leasingu] Istota leasingu

Post autor: wydrych »

Zgodnie z treścią cytowanej definicji kodeksowej leasingu, istotą leasingu jest oddanie do użytkowania przedmiotu umowy leasingu za wynagrodzeniem pieniężnym. Dlatego wynagrodzenie te nie jest tożsame co spłata pożyczki lub kredytu, o czym zapominają przede wszystkim bankowe firmy leasingowe szczególnie w momemcie rozliczania umowy poprzez doliczanie wartości końcowej przedmiotu leasingu stanowiącej wyodrębnioną opłatę za jaką korzystający po upływie określonego w umowie czasu trwania umowy może nabyć ten przedmiot. Dlatego firmy leasingowe nie podlegają na podstwie ustawy o nadzorze finansowym KNF.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Wpis użytkownika oryginalnie został umieszczony przez niego w innym wątku.
Został on jednak przeniesiony do tego, jako bardziej pasujący i przydatny tu treścią.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Opóźnienia w płatnościach i windykacja w leasingu

Post autor: Hoover »

o czym zapominają przede wszystkim bankowe firmy leasingowe szczególnie w momemcie rozliczania umowy poprzez doliczanie wartości końcowej przedmiotu leasingu stanowiącej wyodrębnioną opłatę za jaką korzystający po upływie określonego w umowie czasu trwania umowy może nabyć ten przedmiot. Dlatego firmy leasingowe nie podlegają na podstwie ustawy o nadzorze finansowym KNF.
Co za bzdury. Odszkodowania w umowie leasingu mają charakter umowny. Każda firma leasingowa ma swój własny sposób obliczania odszkodowania umownego i wiadomo, że część z nich ujmuje w nim wysokość wykupu.

Przecież jest to oczywiste, bo jak sobie wyobrażasz rozliczenie umowy leasingu z wykupem 40%? Że firma leasingowa ma nie wziąć go pod uwagę, a dodatkowo jeszcze może zwrócić leasingobiorcy nadwyżkę uzyskaną z odsprzedaży przedmiotu leasingu? :roll:
Trochę logiki... :roll:

Awatar użytkownika
poszkodowana

Re: Opóźnienia w płatnościach i windykacja w leasingu

Post autor: poszkodowana »

Ja mam nietypowe pytanie i nie typową sytuację. W listopadzie ur. na autostradzie ukradli mi kop-ład. Śledztwo z mojego nacisku wznowili i jeszcze nie jest skończone więc dlaczego leasing straszy mnie sądem i komornikiem skoro wszystko w toku? myślą że spłacę a potem będę się męczyć z ubezpieczycielem? jesteście najgorszym leasingiem z jakim miałam doczynienia.od samego początku w w kotka i myszkę toczyliście gre.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Opóźnienia w płatnościach i windykacja w leasingu

Post autor: Spayker »

poszkodowana pisze:myślą że spłacę a potem będę się męczyć z ubezpieczycielem?
Myślisz, że leasingodawca to instytucja charytatywna?
W tej chwili nie mają koparki, nie mają odszkodowania i... do tego wszystkiego nie mają nawet płatności za raty od Ciebie.
A za koparkę przecież zapłacili.

Nie uważasz, że coś tu jest nie w porządku? :roll:
poszkodowana pisze:jesteście najgorszym leasingiem z jakim miałam doczynienia.od samego początku w w kotka i myszkę toczyliście gre.
Jesteście czyli kto, bo nie padła nazwa. :|

Awatar użytkownika
Gotka7

Re: Opóźnienia w płatnościach i windykacja w leasingu

Post autor: Gotka7 »

Witam, ja mam inny problem. Sądy niestety nie działają szybko, a firma windykacyjna celowo jeszcze przedłuża i odwleka sprawy sądowe. Moja sprawa jest w Sądzie po tym jak firma windykacyjna próbowała odebrać mi auto przez policję w 2014 r. Policja sprawę odrzuciła i auto nadal użytkuje gdyż spłacam raty leasingu. Jednak nie mogę się z nikim w leasingu porozumieć i odsyłają mnie do firmy windykacyjnej jako pełnomocnika. Firma windykacyjna wnisoła sprawę do Sądu i już we wrześniu miało być kolejne posiedzenie Sądu ale firma windykacyjna udowodniła brak prawidłowego umocowania i sprawa została przez Sąd zawieszona z urzędu. Oczywiście firma windykacyjna twierdzi, że nie mam zwrócić auto i nie chcą ze mną rozmawiać, a ja we wrześniu wpłaciłam wartość wykupu i nie mam dokumentów. Sprawa w sądzie nie wiadomo kiedy się odbędzie. Proszę o pomoc co mogę zrobić w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Opóźnienia w płatnościach i windykacja w leasingu

Post autor: Lui »

Domyślam się, że ta umowa została wypowiedziana i nie została wznowiona?
Korzystasz z jakiejś pomocy prawnej, w sensie adwokat czy coś?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Gotka7

Re: Opóźnienia w płatnościach i windykacja w leasingu

Post autor: Gotka7 »

Na razie ale chyba muszę znaleźć prawnika. :)


ODPOWIEDZ