jak to rozwiązać

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

jak to rozwiązać

Post autor: sonnenberg »

Witajcie.
Nowa sytuacja w leasingu dla mnie. Przedstawia się tak:
pacjent to auto kupione w leasingu 06.2015, okres leasingu 36 m-cy, wartość wykupu 1%.. Do spłaty pozostało 6 rat i wykup.

Ja chcę to auto kupić w tym roku.

Pytanie - jak to rozwiązać od strony finansowej?
1. cesja, spłacę resztę rat ale wtedy kwota odstępnego będzie mega wysoka - nie mam tyle gotówki... - zresztą chcę sam to auto kupić i finansować leasingiem...

2. inne rozwiązania?
Pozdrowienia


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: jak to rozwiązać

Post autor: Lui »

sonnenberg pisze:2. inne rozwiązania?
Leasingobiorca skraca leasing spłacając resztę zobowiązań przed czasem i wykupuje samochód przed czasem (dojdzie mu manipuła za zmianę harmongoramu/skrócenie umowy) i potem sprzedaje go Tobie, a raczej firmie leasingowej, z którą podpiszesz umowę.

Tylko przy 30 miesiącach wykup minimalny około 10%, ale to raczej nie problem przy zmianie harmonogramu. Jeśli jeszcze w tym roku to mało czasu, bo przy takich karkołomnych operacjach w niektórych firmach trwa to ruski miesiąc, a jeszcze święta za chwilę. Trzeba działać niezwłocznie.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: jak to rozwiązać

Post autor: sonnenberg »

dzięki za odp - też tak mi się wydawało...pytanie czy jeżeli wezmę leasing w tej samej firmie to czy szybciej da się to załatwić.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: jak to rozwiązać

Post autor: Jarosław Król »

sonnenberg pisze:to czy szybciej da się to załatwić
Czasem nie da się tego w ogóle załatwić w tej samej firmie. Musicie się skontaktować z tym leasingodawcą.


ODPOWIEDZ