Zaległości w płaceniu rat

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Bartosz2222

Zaległości w płaceniu rat

Post autor: Bartosz2222 »

Witam

Zastała mnie chwilowo trudna sytuacja i zalegam w getinleasing z 3 ratami i jakiś windykator zabierze mi jutro samochód. I mam pytanie czy ma do tego prawo jeśli umowa nie zostaławypowiedziana ?

Bartek


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Zaległości w płaceniu rat

Post autor: Jarosław Król »

Przykra sprawa, ale skąd wiesz, że umowa nie została wypowiedziana?

Awatar użytkownika
bartosz2222

Re: Zaległości w płaceniu rat

Post autor: bartosz2222 »

Ponieważ nie dostałem takowego wypowiedzenia a korespondencję odbieram

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Zaległości w płaceniu rat

Post autor: Jarosław Król »

bartosz2222 pisze:Ponieważ nie dostałem takowego wypowiedzenia a korespondencję odbieram
Teoretycznie bez wypowiedzenia lub wygaśnięcia nie ma podstaw do odebrania przedmiotu leasingu. Pytanie tylko, czy faktycznie umowa nie jest wypowiedziana, czy tylko do Ciebie nie dotarła korespondencja.

Jeśli nie dotarła, to zapewne windykator okaże Ci dokumenty. Miałeś wcześniej wyznaczony dodatkowy termin do zapłaty w wezwaniu? Jeśli tak, to warunki kodeksowe do wypowiedzenia zostały spełnione.

Bardzo współczuję, ale jeśli nie masz kasy, żeby spłacić zaległość, to i tak nie ma sensu się szarpać, bo narazisz się tylko na dodatkowe koszty za bezumowne korzystanie z przedmiotu.

Awatar użytkownika
bartosz2222

Re: Zaległości w płaceniu rat

Post autor: bartosz2222 »

8 marca dostałem wezwanie do zapłaty opiewające na kwotę jednej raty i tyle. Potrzebuję jeszcze 14 dni aby wszystko wróciło do normy ale z facetem nie da się dogadać i dla tego chciałbym mieć pewność że umowa musi zostać wypowiedziana aby zabrać auto To nie jest jakaś wielka zaległość raptem 3 raty

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Zaległości w płaceniu rat

Post autor: Jarosław Król »

bartosz2222 pisze:8 marca dostałem wezwanie do zapłaty opiewające na kwotę jednej raty i tyle. Potrzebuję jeszcze 14 dni aby wszystko wróciło do normy ale z facetem nie da się dogadać i dla tego chciałbym mieć pewność że umowa musi zostać wypowiedziana aby zabrać auto To nie jest jakaś wielka zaległość raptem 3 raty
Z windykatorem się nie dogadasz. On dostaje kasę za bycie skutecznym, jeśli będzie się cackał, to straci pracę. Więc proponuję rano zadzwonić do działu windykacji, do pracowników biurowych, a nie terenowych. To nie znaczy, że będzie łatwiej coś ugrać - co to to nie - ale może przynajmniej ustalisz czy ta umowa jest wypowiedziana czy nie i jaka jest kwota zaległości.

W standardach bankowych 3 raty zaległości, to nie jest "raptem", tylko masakra. Moim zdaniem nie ma szans, żebyś ugrał 14 dni na zapłatę. Może gdyby chociaż połowę teraz, to ktoś może, może poszedłby na rękę.
No, ale nie masz nic do stracenia, więc warto próbować.

Awatar użytkownika
bartosz2222

Re: Zaległości w płaceniu rat

Post autor: bartosz2222 »

Niestety dzwoniłem do centrali centrala odsyła mnie do windykacji a windykacja do niego .... Ale faktycznie fakt czy umowa została wypowiedziana czy nie to powinni mi powiedzieć... I pytanie czy jak umowa nie została wypowiedziana to nie ma prawa mi zabrać auta ?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Zaległości w płaceniu rat

Post autor: Jarosław Król »

bartosz2222 pisze:I pytanie czy jak umowa nie została wypowiedziana to nie ma prawa mi zabrać auta ?
No musi mieć jakąś podstawę do odebrania przedmiotu. Nie może przecież przyjść ktoś tak ad hoc bez niczego i zabrać Ci auto, choćby to był sam prezes Getin Leasing.



ODPOWIEDZ