sprzedaż samochodu w leasingu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Piłeczka
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 16:58

sprzedaż samochodu w leasingu

Post autor: Piłeczka »

Chcę sprzedać ciągnik siodłowy będący w leasingu. Mam kupca, ale nie wiem jak ugryźć temat.
Chodzi o to, że do spłacenia pozostało 12 rat+ wykup, co daje dużą sumę, na co mnie nie stać. Chciałabym aby kupujący przelał mi pieniądze, a ja dokonam wykupu. Ale kupujący powinien przelać mi pieniądze na podstawie faktury. Ja nie mogę jej wystawić, bo nie jestem właścicielem ciągnika.
Macie może jakiś pomysł jak to zrobić? Cesja nie wchodzi w grę.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: sprzedaż samochodu w leasingu

Post autor: Jarosław Król »

Piłeczka pisze:Chcę sprzedać ciągnik siodłowy będący w leasingu. Mam kupca, ale nie wiem jak ugryźć temat.
Chodzi o to, że do spłacenia pozostało 12 rat+ wykup, co daje dużą sumę, na co mnie nie stać. Chciałabym aby kupujący przelał mi pieniądze, a ja dokonam wykupu. Ale kupujący powinien przelać mi pieniądze na podstawie faktury. Ja nie mogę jej wystawić, bo nie jestem właścicielem ciągnika.
Macie może jakiś pomysł jak to zrobić? Cesja nie wchodzi w grę.
A zaliczka wchodzi w grę?

Awatar użytkownika
Piłeczka
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 16:58

Re: sprzedaż samochodu w leasingu

Post autor: Piłeczka »

nie mogę niestety wystawić faktury zaliczkowej bo nie jestem właścicielem pojazdu.
Myślę że jedynym wyjściem jest umowa notarialna.Mam nadzieję że się uda.


ODPOWIEDZ