Zakończenie leasingu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Joogas
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2018, o 13:11

Re: Zakończenie leasingu

Post autor: Joogas »

Witam ponownie, zmieniłem harmonogram leasingu i kończę w sierpniu. Wykup na osobę prywatną. Będę chciał później auto sprzedać, pewnie po roku, moze dwóch. Po wykupie autem będę dojeżdżał do pracy. Podobno mogę 50% kosztów eksploatacyjnych wrzucać w koszty firmy, czy faktycznie tak jest ( z myślą sprzedaży auta za minimum 6 miesiecy i bez płacenia podatku)?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Zakończenie leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

Joogas pisze:Podobno mogę 50% kosztów eksploatacyjnych wrzucać w koszty firmy
W przypadku wykorzystywania samochodu prywatnego na cele działalności można zaliczać 20% wydatków eksploatacyjnych w koszty - tak jest od 1 stycznia 2019 roku
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Joogas
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2018, o 13:11

Re: Zakończenie leasingu

Post autor: Joogas »

Dziękuję za odpowiedź. A jak wtedy ze sprzedażą po pół roku? Trzeba będzie opłacić podatek dochodowy?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Zakończenie leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

Joogas pisze:Dziękuję za odpowiedź. A jak wtedy ze sprzedażą po pół roku? Trzeba będzie opłacić podatek dochodowy?
Obecne interpretacje prawa podatkowego wydawane przez skarbówkę są takie, że jeśli wykupisz samochód prywatnie, tj. nie wprowadzisz go do działalności, to możesz wydatki eksploatacyjne zaliczać w koszty jak za auto prywatne czyli 20% i nie powoduje to konieczności zapłacenia podatku przy sprzedaży tego samochodu po upływie minimum pół roku.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Joogas
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2018, o 13:11

Re: Zakończenie leasingu

Post autor: Joogas »

Rozumiem. Wiem , że jest duzo rożnych artykułów w internecie, ale poprzez Wasze odpowiedzi na forum jestem pewny co i jak. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Joogas
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2018, o 13:11

Re: Zakończenie leasingu

Post autor: Joogas »

Mam jeszcze jedno pytanie, co z ubezpieczeniem auta oc i ac(jeśli wykupie samochód prywatnie, tj. nie wprowadzę go do działalności)? Też zaliczę 20% w koszty?

Pozdrawiam
Konrad

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Zakończenie leasingu

Post autor: Lui »

Joogas pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, co z ubezpieczeniem auta oc i ac(jeśli wykupie samochód prywatnie, tj. nie wprowadzę go do działalności)? Też zaliczę 20% w koszty?
Ubezpieczenie także
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ