Leasing operacyjny - cesja

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing operacyjny - cesja

Post autor: Lui »

Chester pisze:Zastosowałem się do wskazówek, doradca VWL zaproponował, aby dla pewności to obecny leasingobiorca zwrócił się o symulację i ustalenie nowego harmonogramu , koszt 50 zł netto, wówczas VWL ustali nowy harmonogram i wtedy mi przekaże. Coś takiego mi doradca VWL zaproponował.
A! - no to też jest dobra opcja. Myślałem, że dotychczasowy leasingobiorca nie będzie chciał się w to bawić, bo to zawsze kolejna czynność i czas i ryzyko (bo zmieni harmonogram, a Ty możesz się wycofać albo nie dostaniesz zgody na cesję od VWL), ale jeśli jest taka możliwość to zdecydowanie jest to najlepsze wyjście.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
nowiciusz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 12:14

Re: Leasing operacyjny - cesja

Post autor: nowiciusz »

Podłączę się do tematu bo właśnie przejąłem leasing a chodzi mi o ubezpieczenie auta-czy muszę dociągnąć obecne ubezpieczenie ( dotychczasowy właściciel miał je na raty i zostało dwie raty) czy mogę ubezpieczyć sam,co dla mnie byłoby korzystniejsze bo auto ma teraz mniejszą wartość ubezpieczenia???

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing operacyjny - cesja

Post autor: Jarosław Król »

nowiciusz pisze:Podłączę się do tematu bo właśnie przejąłem leasing a chodzi mi o ubezpieczenie auta-czy muszę dociągnąć obecne ubezpieczenie ( dotychczasowy właściciel miał je na raty i zostało dwie raty) czy mogę ubezpieczyć sam,co dla mnie byłoby korzystniejsze bo auto ma teraz mniejszą wartość ubezpieczenia???
Najczęściej po cesji ubezpieczenie jest zawierane od nowa.

Awatar użytkownika
nowiciusz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 12:14

Re: Leasing operacyjny - cesja

Post autor: nowiciusz »

Właśnie to by mi pasowało jednak przedstawiciel ING nie dał mi takiej możliwości co uważam za niesprawiedliwe ponieważ płacę za wartość pojazdu sprzed roku a w moim wypadku jest to znaczna sumka.
Nie będę się już rozwodził na temat ING ponieważ od początku kontakt jest zerowy,olewają klienta jak chcą i cała ta cesja mocno mnie wymęczyłą psychicznie:(

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing operacyjny - cesja

Post autor: Jarosław Król »

nowiciusz pisze:Właśnie to by mi pasowało jednak przedstawiciel ING nie dał mi takiej możliwości co uważam za niesprawiedliwe ponieważ płacę za wartość pojazdu sprzed roku a w moim wypadku jest to znaczna sumka.
Może chodzi o to, że ubezpieczenie jest w ratach i było brane pod uwagę w rozliczeniu umowy przy cesji. Ciężko ocenić bez szczegółów.

Z drugiej strony jakoś szczególnie bym się nie przejmował - z ubezpieczeniami jest zazwyczaj tak, że wartość samochodu maleje, ale rośnie stawka za wiek i w rezultacie w kolejnych latach płaci się zbliżoną składkę. Chyba, że tu nastąpiła jakaś olbrzymia utrata wartości.... Samo ubezpieczenie też mogło być preferencyjne, więc może ostatecznie nie jest to takie tragiczne wyjście, ale jak wspomniałem musiałbym znać więcej szczegółów.

Awatar użytkownika
nowiciusz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 12:14

Re: Leasing operacyjny - cesja

Post autor: nowiciusz »

Jutro będę próbował się coś dowiedzieć w tym śmiesznym ING. Telefonicznie poinformowano mnie, że muszę ciągnąć to ubezpieczenie bo leasing opłacił składkę w całości (przecież by im ubezpieczyciel zwrócił, chyba że w cesji nie da rady). Pierwszy właściciel płacił AC od kwoty ok 170 tyś zł a mi wylicza no od 100 tyś.


ODPOWIEDZ