Umowa przedwstepna - podnajęcie auta zamiast cesji

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Luiza

Umowa przedwstepna - podnajęcie auta zamiast cesji

Post autor: Luiza »

Witam,
Z przyczyn niezależnych ode mnie muszę pozbyć się leasingu busa.
Po dodaniu ogłoszeń na stronach internetowych dostałam propozycję wynajęcia auta na okres 3 msc, następnie przejęcia przez w/w firmę mojego leasingu.
Firma zaproponowała podpisanie umowy przedwstępnej przejęcia leasingu.
Czy ktoś z Państwa korzystał z takiej opcji?

//MOD: Dowiedz się więcej: Chcesz odstąpić leasing? Uważaj na podejrzane propozycje


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Umowa przedwstepna - podnajęcie auta zamiast cesji

Post autor: Jarosław Król »

W życiu nie rób takich rzeczy, chyba, że to ktoś super wiarygodny.

Mogą ukraść (przywłaszczyć) Ci samochód, a Ty zostaniesz bez auta i z leasingiem do spłacenia, bo nawet nie dostaniesz odszkodowania.

Albo od razu cesja albo na drzewo, chyba, że to naprawdę ktoś bardzo wiarygodny, ale nawet wtedy bym uważał

Awatar użytkownika
Luiza

Re: Umowa przedwstepna - podnajęcie auta zamiast cesji

Post autor: Luiza »

Dziękuję za odpowiedź, nie stać mnie na płacenie rat leasingu, dostałam na e-mail przykładową umowę.
Firma, podobno ma kilka leasingów i przejąć mój leasing mogliby dopiero w sierpniu.
Nie słyszałam wcześniej o takiej umowie dlatego postanowiłam napisać tutaj na forum.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Umowa przedwstepna - podnajęcie auta zamiast cesji

Post autor: Jarosław Król »

To raczej bzdura, że kolejny leasing mogliby przejąć dopiero w sierpniu. Powiedz im, żeby złożyli wniosek o cesję, jak dostaną zgodę od Twojego leasingodawcy, to będzie po temacie, a jak nie dostaną, to sierpień nic tu nie zmieni.

Jeśli jednak będą chcieli upierać się przy wynajmie, to tak jak wspomniałem - musisz sprawdzić ich wiarygodność, a dodatkowo musisz wystąpić do leasingodawcy na uzyskanie zgody na podnajem i przy okazji musisz upewnić się, czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, w przypadku gdyby ten samochód został przez nich przywłaszczony. Jeśli zrobisz to bez zgody leasingodawcy i dostatecznej ochrony ubezpieczeniowej, to jeśli ten samochód zniknie, to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, a Ty będziesz musiała spłacać leasing.

Piszę to wszystko, bo niestety często zdarza się, że na ogłoszenia cesji odpowiadają oszuści i proponują jakieś dziwne rozwiązania, a potem samochód się rozpływa i szukaj wiatru w polu - a firma, która "podnajęła" okazuje się, że jest spółką krzakiem zarejestrowaną na jakiegoś słupa i jest po temacie.

Awatar użytkownika
Luiza

Re: Umowa przedwstepna - podnajęcie auta zamiast cesji

Post autor: Luiza »

Właśnie dlatego się boję. Auto zostało wzięte w grudniu 2018 roku ma przejechane niecałe 19 tyś km. Czyli całe nic.
Dziękuję za odpowiedzi :)


ODPOWIEDZ