Koniec leasingu i wykup ma osobę prywatną-

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Joogas
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2018, o 13:11

Koniec leasingu i wykup ma osobę prywatną-

Post autor: Joogas »

Witam, chciałbym się skonsultować jak najlepiej zakończyć leasing. Auto chcę zakupić na osobę prywatną. Leasing konczy sie 5 września, ubezpieczenie auta jest do 30 sierpnia (planuję wykupić z końcem sierpnia żeby nie płacić 300 zł za ubezpieczenie poza leasingiem), przegląd muszę wykonać po roku więc ok 3 sierpnia.
1.Jak wszystko zaplanować i zakonczyc leasing aby było korzystnie?
2.Poza tym czy jest sens wykupić na mnie i żonę? To mój pierwszy samochód, jazda bez szkód, wypadków, natomiast żona jest współwłaścicielem auta prywatnego od kilku lat, min. 6. Czy to raczej bez różnicy?chodzi o zniżki oc i ac
3. Czy w przypadku kiedy auto wykupione jest na mnie i żonę dochodzi do wypadku z mojej winy to razem stracimy zniżki?
Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Koniec leasingu i wykup ma osobę prywatną-

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
Joogas pisze:Witam, chciałbym się skonsultować jak najlepiej zakończyć leasing. Auto chcę zakupić na osobę prywatną. Leasing konczy sie 5 września, ubezpieczenie auta jest do 30 sierpnia (planuję wykupić z końcem sierpnia żeby nie płacić 300 zł za ubezpieczenie poza leasingiem), przegląd muszę wykonać po roku więc ok 3 sierpnia.
1.Jak wszystko zaplanować i zakonczyc leasing aby było korzystnie?
Przede wszystkim dowiedz się, czy leasingodawca umożliwi Ci wykup przed terminem bez naliczania jakiś dodatkowych opłat manipulacyjnych. Niektórzy bardzo to utrudniają właśnie dlatego, żebyś musiał jeszcze zapłacić za ubezpieczenie lub zgodę na ubezpieczenie zewnętrzne przed końcem umowy.
Joogas pisze:2.Poza tym czy jest sens wykupić na mnie i żonę? To mój pierwszy samochód, jazda bez szkód, wypadków, natomiast żona jest współwłaścicielem auta prywatnego od kilku lat, min. 6. Czy to raczej bez różnicy?chodzi o zniżki oc i ac
Jeśli chodzi o zniżki to wszystko zależy od polityki konkretnego ubezpieczyciela - musiałbyś sprawdzić oferty. Najczęściej zniżki współmałżonka są brane pod uwagę i daje to korzyść w postaci niższej składki.

Nie da się jednak wykupić na Ciebie i żonę. Wykup będzie na Ciebie (faktura). Po wykupie musiałbyś dokonać darowizny części samochodu i dopiero wtedy możesz auto zarejestrować na siebie i współmałżonka.
Joogas pisze:3. Czy w przypadku kiedy auto wykupione jest na mnie i żonę dochodzi do wypadku z mojej winy to razem stracimy zniżki?
To też zależy od polityki ubezpieczyciela, ale najczęściej tak - szkoda idzie na konto wszystkich współwłaścicieli.

Pozdrawiam
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Joogas
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2018, o 13:11

Re: Koniec leasingu i wykup ma osobę prywatną-

Post autor: Joogas »

Rozumiem. To jest koniec leasingu w IDEA Getin , wykup jest bez dodatkowych kosztów w moim przypadku. Dziękuję za wyjaśnienie i pomoc.

Pozdrawiam


ODPOWIEDZ