Umowa przedwstępna zakupu samochodu a aktualny leasing

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
PiotrS
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2021, o 18:46

Re: Umowa przedwstępna zakupu samochodu a aktualny leasing

Post autor: PiotrS »

Witam wszystkich
Bardzo chciałbym prosić o pomoc.
Mam podobny przypadek jak opisywany powyżej ale chciałbym aby mój pracodawca nabył samochód w leasing na firmę na okres 3 lat i oczywiście go wykupił, a ja chciałbym spłacać ten samochód w ratach przez okres 5 lat po czym go odkupić.
Wspomnę że pojazd ten będzie przeze mnie użytkowany przez cały okres
Bardzo proszę o radę jak można by przygotować umowę zabezpieczająca kupującego jak i sprzedającego aby nie stracić wpłat na poczet wykupu samochodu a sprzedający(pracodawca chce mieć pewność że ja się nie zwolnię z pracy przez ten okres) tutaj myślę że można by sporządzić osobną umowę ale mogę się mylić.
Pozdrawiam:)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Umowa przedwstępna zakupu samochodu a aktualny leasing

Post autor: Jarosław Król »

PiotrS pisze: 7 wrz 2021, o 19:11 Witam wszystkich
Bardzo chciałbym prosić o pomoc.
Mam podobny przypadek jak opisywany powyżej ale chciałbym aby mój pracodawca nabył samochód w leasing na firmę na okres 3 lat i oczywiście go wykupił, a ja chciałbym spłacać ten samochód w ratach przez okres 5 lat po czym go odkupić.
Wspomnę że pojazd ten będzie przeze mnie użytkowany przez cały okres
Bardzo proszę o radę jak można by przygotować umowę zabezpieczająca kupującego jak i sprzedającego aby nie stracić wpłat na poczet wykupu samochodu a sprzedający(pracodawca chce mieć pewność że ja się nie zwolnię z pracy przez ten okres) tutaj myślę że można by sporządzić osobną umowę ale mogę się mylić.
Pozdrawiam:)
Cześć,
Jesteś na etacie, czy na działalności?

Awatar użytkownika
PiotrS
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2021, o 18:46

Re: Umowa przedwstępna zakupu samochodu a aktualny leasing

Post autor: PiotrS »

Witam
Jestem zatrudniony na umowę o pracę

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Umowa przedwstępna zakupu samochodu a aktualny leasing

Post autor: Jarosław Król »

PiotrS pisze: 8 wrz 2021, o 17:31 Witam
Jestem zatrudniony na umowę o pracę
To trochę utrudnia sprawę, bo kodeks pracy ma sporo ograniczeń jeśli chodzi o przepisy mające "przykuć" pracownika do pracodawcy.
W dużych firmach zazwyczaj rozwiązuje się to w polityce flotowej, że pracownicy mają prawo do pierwokupu pojazdu po zakończeniu leasingu. Jednak to dalej jest oparte bardziej na wzajemnym zaufaniu niż jakiś zobowiązaniach.

Ciężko będzie mi coś podpowiedzieć. Może ktoś inny zna coś z praktyki i zechce się wypowiedzieć...

Awatar użytkownika
PiotrS
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2021, o 18:46

Re: Umowa przedwstępna zakupu samochodu a aktualny leasing

Post autor: PiotrS »

Wielkie dzięki za info :)


ODPOWIEDZ