Chcę wydłużyć umowę po cesji. Czy można?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Piotr88

Chcę wydłużyć umowę po cesji. Czy można?

Post autor: Piotr88 »

Witam. Mam leasing (mLeasing) po cesji, umowa dotyczy samochodu osobowego. Umowa była zawarta w kwietniu 2016, przejąłem ją na zasadzie cesji w grudniu 2018. Na dzień dzisiejszy pozostały mi do spłaty 2 raty oraz spory wykup, stąd moje zainteresowanie możliwością przedłużenia umowy na bazie wartości resztowej. Pisałem do banku czy jest taka możłiwość, bank wyraził zgodę bez problemów, ale przeglądając internet natknąłem się na poniższy artykuł: https://e-prawnik.pl/interpretacje-poda ... 20171.html

Jak to jest faktycznie? Czy zmiana umowy czyli wydłużenie umowy o kilka rat ją dyskwalifikuje?
Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Chcę wydłużyć umowę po cesji. Czy można?

Post autor: Michał Krupiński »

Piotr88 pisze:Witam. Mam leasing (mLeasing) po cesji, umowa dotyczy samochodu osobowego. Umowa była zawarta w kwietniu 2016, przejąłem ją na zasadzie cesji w grudniu 2018. Na dzień dzisiejszy pozostały mi do spłaty 2 raty oraz spory wykup, stąd moje zainteresowanie możliwością przedłużenia umowy na bazie wartości resztowej. Pisałem do banku czy jest taka możłiwość, bank wyraził zgodę bez problemów, ale przeglądając internet natknąłem się na poniższy artykuł: https://e-prawnik.pl/interpretacje-poda ... 20171.html

Jak to jest faktycznie? Czy zmiana umowy czyli wydłużenie umowy o kilka rat ją dyskwalifikuje?
Pozdrawiam
Wydłużenie umowy po cesji nie powinno jej dyskwalifikować. Ta interpretacja jest "chora", tzn. wydający ją organ wykorzystał nieprecyzyjność przepisu, żeby wydać interpretację niekorzystną dla podatnika. Celem nowelizacji ustawy, która obowiązuje od 2013 roku było to, żeby przy okazji cesji nie dochodziło do >skrócenia< umowy, co mogłoby otwierać nowe furtki "optymalizacji" podatków. W tym przypadku (wydłużenie), nie ma mowy o "optymalizacji".
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ