naliczanie dodatkowej opłaty za obsługę leasingu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
yoshi010

naliczanie dodatkowej opłaty za obsługę leasingu

Post autor: yoshi010 »

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie nowej opłaty, jaka została wprowadzona w tym roku przez leasingodawcę,a mianowicie za tzw obsługę ubezpieczenia. Mam Leasing już drugi rok, zawsze ubezpieczałam samochód na tzw własną rękę, oczywiście trzeba w takiej sytuacji wysłać polisę do akceptacji firmie leasingowej. Do tej pory nie pobierana była żadna opłata, a jakie było moje zdziwienie, gdy otrzymałam fakturę na 369 zł za akceptację ubezpieczenia. Zadzwoniłam do firmy i twierdzą że od tego roku wprowadzili opłatę. Dodam że nie dostałam żadnego pisma związanego z zmianą opłat a samochód ubezpieczałam w grudniu 2019, nie otrzymałam wtedy żadnej odpowiedzi, więc ubezpieczyłam samochód bez niej ( było to przedłużenie poprzedniej zaakceptowanej polisy). Wysłałam potwierdzenie przelewu 2 stycznia 2020. Odpowiedz akceptującą otrzymałam teraz w połowie lutego wraz z fakturą. Czy to postępowanie jest zgodne z prawem??
Dziękuję z góry za odpowiedź


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: naliczanie dodatkowej opłaty za obsługę leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

yoshi010 pisze:Czy to postępowanie jest zgodne z prawem??
Jeśli chodzi o wprowadzenie opłaty, to raczej jest zgodne z zapisami umowy, bo leasingodawcy zazwyczaj zastrzegają sobie, że zmiana wysokości opłat dodatkowych nie wymaga dodatkowego powiadomienia lub aneksu do umowy.

Wątpliwości można mieć co do terminów. Jeśli opłata została wprowadzona dopiero w tym roku, a o zgodę wystąpiliście w ubiegłym, to widzę tu pole do złożenia reklamacji.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ