Zajęcie prawa wykupu przedmiotu leasingu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Momo30
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2020, o 09:19

Zajęcie prawa wykupu przedmiotu leasingu

Post autor: Momo30 »

Witam
Niestety zdarzyło się że komornik w myśl art 895kpc zajął wierzytelności oraz prawa wykupu przedmiotu leasingu który jest samochód osobowy.
Pojazd był wzięty w leasing na 4 lata z opcją wykupu 20 000 zł. Firma upadła jednak raty są cały czas płacone i pozostało do spłaty 13 rat oraz wykup.
Co mogę zrobić w tej sytuacji by zatrzymać samochód po spłacie wszystkich rat żeby komornik nie " zajął się samochodem po tym terminie".
Myślę o cesji lub wykupie na osobę trzecią po spłacie rat ale nie wiem czy nie narażę się na ukrywanie majątku.
Poradźcie coś.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Zajęcie prawa wykupu przedmiotu leasingu

Post autor: Lui »

Wykup na osobę trzecią możliwy jest tylko za wartość rynkową samochodu.
Jaka jest obecna wartość rynkowa tego samochodu? Czy jest dużo wyższa niż te pozostałe 13 rat + wykup? bo jeśli nie, to nie będzie problemu, żeby dokonać cesji bez odstępnego
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Momo30
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2020, o 09:19

Re: Zajęcie prawa wykupu przedmiotu leasingu

Post autor: Momo30 »

razem do spłaty jakieś 37k a wartość ok 65k.


ODPOWIEDZ