Chciałbym zamknąć działalność + zachować samochód

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
konkret_gce
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2018, o 15:17

Chciałbym zamknąć działalność + zachować samochód

Post autor: konkret_gce »

temat: Chciałbym zamknąć działalność + zachować samochód, bo jestem z niego bardzo zadowolony.

Samochód zakupiony 11.2018 poprzez Alior Leasing. Cena zakupu 153500 brutto.
40% wpłata początkowa + 35 rat + 1% wykup na końcu.
Obecnie zapłaconych ok 17 rat, w sumie ok 70% wartości samochodu.

z infolinii dowiedziałem się, że:
- leasingu konsumenckiego nie mają
- mogę zrobić cesję lub wykupić po cenie rynkowej, bez uwzględnienia wcześniejszych wpłat (nieopłacalne)

Czy jest jakaś opcja dla mnie?
Mogę dalej płacić raty lub z góry zapłacić brakujące 30% + dodatkowe opłaty i prowizje.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Chciałbym zamknąć działalność + zachować samochód

Post autor: Lui »

konkret_gce pisze:wykupić po cenie rynkowej, bez uwzględnienia wcześniejszych wpłat (nieopłacalne)
/.../
Czy jest jakaś opcja dla mnie?
Mogę dalej płacić raty lub z góry zapłacić brakujące 30% + dodatkowe opłaty i prowizje.
Może lepiej będzie zawiesić działalność zamiast likwidować, dociągnąć leasing do 24 miesięcy i wtedy wykupić przed czasem i zamknąć działalność.

Trzeba dociągnąć do 24 miesięcy, bo tyle minimalnie musi trwać leasing operacyjny, co regulują przepisy podatkowe. Dopiero po tym czasie można wykupić za kwotę pozostałą do spłaty. Jeśli przed upływem 2 lat, to tylko za wartość rynkową.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ