Problem z leasingiem

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
JohnLemon
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2020, o 14:46

Problem z leasingiem

Post autor: JohnLemon »

Witam.

W zeszłym roku założyłem firmę transportową wziąłem w leasing auto ciężarowe. W tym roku trochę się popsuła koniunktura od początku roku zleceń było bardzo mało i nie było mnie stać na płacenie rat. Chciałem zmienić harmonogram niestety firma w której mam leasing ING Lease odmówiła. Przyszedł marzec i rzekoma epidemia koronawirusa. Postój przez 3,5 miesiąca. W marcu dodatkowo ING Lease wypowiedziało umowę. Udało mi się spłacić zaległości i wznowić umowę na poczatku lipca. Niestety przy takim długim przestoju nie było łatwo zdobyć środki na spłacenie zaległości.
Chciałem zmienić harmonogram w marcu z powodu epidemii COVID-19 dostałem odmowę ze względu na zaległości i wypowiedzianą umowę. W lipcu odrazu po wznowieniu umowy znowu złożyłem wniosek o zmianę harmonogramu tłumacząc to tym że miałem przestój i teraz nie będzie mnie stać na płacenie rat. Chciałem ustabilizowania finansowego. Co zrobiło ING? Wystawiło fakturę balonową w wysokości 16 274,61 z krótkim terminem płatności i pod koniec lipca poinformowali mnie że nie mogą rozpatrzyć mojego wniosku o zmianę harmonogramu bo wystąpiła zaległość. Poprosiłem o rozłożenie tej dużej faktury na raty dostałem odpowiedź że na 2 raty mogą mi rozłożyć czyli teraz bym musiał zapłacić 8000+ 4000 obecnej raty i w przyszłym miesiącu tak samo. Nie wiem już nie nam siły jak mogę jeszcze z nimi negocjować. Może mi coś poradzicie jak z nimi mam rozmawiać bo już kończy mi się cierpliwość i zawiozę im te auto zaparkuje im pod główną siedzibą oddam klucze i tak im zostawię. Bo naprawdę czuję się jakbym rozmawiał z debilami kiedy z nimi rozmawiam.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Problem z leasingiem

Post autor: Jarosław Król »

Z jakiego powodu ta faktura balonowa? To miał być teraz wykup planowo?

Awatar użytkownika
JohnLemon
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2020, o 14:46

Re: Problem z leasingiem

Post autor: JohnLemon »

Faktura balonowa uwzględnia podobno opłatę okresową od momentu wypowiedzenia umowy do momentu wznowienia umowy czyli okres kwiecień-lipiec.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Problem z leasingiem

Post autor: Jarosław Król »

Rozumiem - no tak - nie doczytałem, że umowa dość długo była w stanie wypowiedzenia.

Prawda jest taka, że ING i tak dość spokojnie podeszło do tematu, że przez kilka miesięcy "na wypowiedzeniu" nie odebrało samochodu. Nie pozostaje nic innego jak dalej z nimi negocjować temat rozłożenia tych płatności.

Awatar użytkownika
JohnLemon
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2020, o 14:46

Re: Problem z leasingiem

Post autor: JohnLemon »

Ale w jaki sposób? Jakich argumentów mam używać bo to że w lipcu dopiero wznowiliśmy działalność i w transporcie sa faktury z odroczonym terminem platnosci do nich jie trafia.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Problem z leasingiem

Post autor: Jarosław Król »

Ciężko coś doradzić, bo to jednak zależy od konkretnych ludzi, zwłaszcza tych, którzy wyznaczają politykę windykacyjną w firmie. Czy macie dobry kontakt z doradcą, z którym zawieraliście umowę? Może on będzie w stanie chociaż w minimalnym stopniu pomóc? To taki pomysł...


ODPOWIEDZ