Leasing zamknięcie firmy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
markow
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2020, o 18:25

Leasing zamknięcie firmy

Post autor: markow »

Witam
mam leasing na samochód w banku ing, z powodu covda zamknąłem firme, nie zawiesiłem tylko zamknąłem . Raty płace na bieżąco nie mam zadnych zaleglosci. Z tego co slyszalem moge miec teraz problem z wykupem pojazdu ponieważ leasingobiorca tak jak by nie istnieje bo firma jest zamknięta
Jak moge to rozwiązac ?
leasing na osobowe fizyczna prowadzaca dzialalnosc


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Leasing zamknięcie firmy

Post autor: Spayker »

markow pisze:Witam
mam leasing na samochód w banku ing, z powodu covda zamknąłem firme, nie zawiesiłem tylko zamknąłem . Raty płace na bieżąco nie mam zadnych zaleglosci. Z tego co slyszalem moge miec teraz problem z wykupem pojazdu ponieważ leasingobiorca tak jak by nie istnieje bo firma jest zamknięta
Jak moge to rozwiązac ?
leasing na osobowe fizyczna prowadzaca dzialalnosc
Osoba fizyczna i osoba fizyczna prowadząca działalność to nadal ta sama osoba. Więc możesz otrzymać fakturę za wykup na dane firmowe, co nie przeszkadza, żeby ten samochód wykupić do majątku prywatnego. W wydziale komunikacji też bez problemu zarejestrują samochod.

Gorzej, że likwidacja działalności prawdopodobnie jest naruszeniem warunków umowy (dla pewności sprawdź w OWUL, ale większość firm leasingowych tak do tego podchodzi), więc jeśli leasingodawca się o tym dowie, to ma prawo rozwiązać umowę. To nie oznacza, że tak się stanie, ale powinieneś mieć świadomość takiego ryzyka.

Trochę więcej info tu https://www.fmleasing.pl/porady/trwajac ... -co-zrobic

ODPOWIEDZ