Leasing wymaga osiągnięcia minimalnego przebiegu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
piotr-kolacz
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2021, o 18:10

Leasing wymaga osiągnięcia minimalnego przebiegu

Post autor: piotr-kolacz »

Mam dziwny problem z rozliczeniem leasingu: deklarowałem przebieg 120 000 km, umowa zawiera zapis ze za każdy dodatkowy km ponad limit płace 0,40 zł a za każdy km poniżej deklarowanego przebiegu Leasing mi zwróci 0,14 zł (do wysokości 0,85 deklarowanego limitu) - problem z tym ze leasingodawca (Idea Fleet) interpretuje umowę w absurdalny sposób ze muszę osiągnąć przebieg 102 000 km (0,85 DLK) aby mi cokolwiek zwrócili - czyli zinterpretowali umowę tak ze jak oddaje samochód z przebiegiem 101999 to nie dostaje ani złotówki a jak zwrócę go z przebiegiem 102000 to dostanę zwrot za pozostałe 18000 km (2520 zł). Czy mieliście podobne problemy?

Zapisy z umowy:

b) W razie nieprzekroczenia zadeklarowanego rocznego limitu kilometrów Leasingodawca zobowiązuje się zwrócić
Leasingobiorcy kwotę wynikająca z iloczynu nie przejechanych km i kwoty za każdy nie przejechany km ustalony w Warunkach Szczegółowych do Umowy Zbiorczej o Świadczenie Usług Serwisowych „Firmowa Flota”. Minimalny przebieg poniżej którego nie następuje zwrot za kilometry nie wykorzystane w ramach limitu wynosi 85% zadeklarowanego rocznego limitu kilometrów.

Wszystko rozchodzi się o ostatnie zdanie które każdy rozsądny człowiek interpretuje jako granice odpowiedzialności a nie jak Leasing twierdzi minimalny przebieg by cokolwiek otrzymać.

Czy możecie polecić prawnika specjalizującego się w takich sprawach? Sprawa sądowa będzie najprawdopodobniej we Wrocławiu (główna siedziba Idea Fleet)

Dzięki!
Piotr


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing wymaga osiągnięcia minimalnego przebiegu

Post autor: Jarosław Król »

Czy masz możliwość wrzucenia gdzieś całego regulaminu, bo w tym cytacie brakuje choćby znaków interpunkcyjnych? I czasem też doprecyzowanie niektórych zapisów jest w punktach sąsiadujących.


Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing wymaga osiągnięcia minimalnego przebiegu

Post autor: Jarosław Król »

Ta umowa była pisana chyba na kolanie, bo ten punkt zawiera w sobie błąd interpunkcji oraz błąd ortograficzny. Powiem szczerze, że nie wiem jak go interpretować - to jest tak napisane, że - moim zdaniem - może to oznaczać, że nieprzekroczenie 85% przebiegu oznacza 0 zł zwrotu. Tzn. mają jakieś tam podstawy, żeby tak twierdzić - podkreślam - moim zdaniem.

Na marginesie - to dotyczy chyba tylko opłaty serwisowej. Dobrze myślę?

Awatar użytkownika
piotr.kolacz

Re: Leasing wymaga osiągnięcia minimalnego przebiegu

Post autor: piotr.kolacz »

Tak, tylko w niej jest mowa o zwrocie. Zgadzam się że mają prawo ją tak interpretować, ale to nie ma sensu - jezeli oddamy samochod z przebiegiem 101999 nie dostaniemy ani zlotowki zwrotu, a jak przebieg bedzie 102000 to dostaniemy 2500 zl zwrotu :)

Uparli sie na swoim i pozostaje droga sadowa - stad moje pytanie czy ktos spotkal sie z podobnymi sprawami.

Ciekawostka jest taka, ze jak ich troche postraszylem ze na sile bede jezdzil te kilometry zeby oddac im miej warty samochod i bede musieli pokryc koszt serwisu to zaproponowali aneks ze zmiana DLK (za jedyne 200 zl :)), choc mam wrazenie ze nadal cos kombinuja - czekam czy aneks dostane bo na razie komunikacja sie urwala i przestali odpisywac na maile - ogolnie nie polecam Idea Fleet / Idea Getin Leasing.


ODPOWIEDZ