EFL - Aneks do OWUL

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
wookiez
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2021, o 11:18

EFL - Aneks do OWUL

Post autor: wookiez »

Cześć wszystkim,

Dostałem dzisiaj komunikat od EFL z proźbą o podpisane aneksu z nowymi OWUL.

Istotna jest zmiana że w przypadku zmiennych stóp oprocentowania

"doprecyzowaliśmy zapisy dotyczące ustalania wysokości czynszów leasingowych dla umów opartych o zmienną
stopę procentową, w tym wprowadziliśmy zapisy wskazujące, że gdy stawka bieżąca jest mniejsza od zera,
przyjmujemy, że wynosi ona zero"

Oczywiście te zmiany OWUL są na korzyść EFL, bo bez akceptacji, może być tak że stopa będzie negatywna, i wtedy czynsz pójdzie w dół.

Pytanie jest jakie są konsekwencje nie podpisania aneksu???

Dzięki


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: EFL - Aneks do OWUL

Post autor: Lui »

Kiedy podpisywaliście umowę, bo EFL ma już od dość dawna zapis, że stawka WIbor poniżej zero będzie przyjmowana jako zero?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
wookiez
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2021, o 11:18

Re: EFL - Aneks do OWUL

Post autor: wookiez »

2019 - nie ma takiego zapisu w podpisanej umowie

Awatar użytkownika
turczy
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2018, o 18:11

Re: EFL - Aneks do OWUL

Post autor: turczy »

Moim zdaniem na zejście wiboru pod kreskę nie ma szans. Ale jestem ciekaw tego aneksu ;)

Awatar użytkownika
Zohan

Re: EFL - Aneks do OWUL

Post autor: Zohan »

Nie mogą nas zmusić do podpisania aneksu, i co więcej sprawa nie jest taka prosta dla EFL, ja nie podpisałem i czeka na rozwój wypadków.


ODPOWIEDZ