Spółka cywilna - Jakie korzystne opcje wykupu pojazdu?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Kajetan

Spółka cywilna - Jakie korzystne opcje wykupu pojazdu?

Post autor: Kajetan »

Cześć,
działam w spółce cywilnej dwuosobowej i kończy mi się niedługo leasing samochodu w VW.
Sytuacja wyglada tak, ze Volkswagen wystawi końcową fakturę na firmę spółki jeśli zdecyduje się wykupić samochód. Czy ja jako osoba w spółce cywilnej muszę te auto rejestrować do działalności? Czy mogę np nie wpisywać tej faktury do działalności i odsprzedać auto jako osoba fizyczna? Nie ukrywam, ze mam na to auto kupca i nie chciałbym odprowadzać wszystkich opłat związanych z późniejsza sprzedażą auta. Czy znacie sposoby jak można wyjść z tej sytuacji aby uniknąć opłat od sprzedaży?
Z góry dziękuje bardzo za pomoc

Pozdrawiam serdecznie
Kajetan


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Spółka cywilna - Jakie korzystne opcje wykupu pojazdu?

Post autor: Jarosław Król »

Kajetan pisze: 6 maja 2021, o 21:33 Cześć,
działam w spółce cywilnej dwuosobowej i kończy mi się niedługo leasing samochodu w VW.
Sytuacja wyglada tak, ze Volkswagen wystawi końcową fakturę na firmę spółki jeśli zdecyduje się wykupić samochód. Czy ja jako osoba w spółce cywilnej muszę te auto rejestrować do działalności? Czy mogę np nie wpisywać tej faktury do działalności i odsprzedać auto jako osoba fizyczna? Nie ukrywam, ze mam na to auto kupca i nie chciałbym odprowadzać wszystkich opłat związanych z późniejsza sprzedażą auta. Czy znacie sposoby jak można wyjść z tej sytuacji aby uniknąć opłat od sprzedaży?
Z góry dziękuje bardzo za pomoc

Pozdrawiam serdecznie
Kajetan
Nie wprowadzacie samochodu po wykupie do spółki tylko staje się on składnikiem Waszego majątku prywatnego. Możecie być współwłaścicielami samochodu i po pół roku sprzedać go na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Ewentualnie wcześniej jeden z Was może przekazać drugiemu swoją współwłasność w formie darowizny albo w jakiejś innej formie rozliczeń pomiędzy wspólnikami. Myślę, że najlepiej skonsultować to z kimś, kto zna Waszą sytuację i formę rozliczeń, bo różne są konstrukcje spółek cywilnych, np.: z księgowym...

Ogólnie rzecz biorąc jest to możliwe, tylko że trzeba odczekać pół roku od wykupu, żeby móc odsprzedać auto bez podatków.

ODPOWIEDZ