Leasing w budżetówce

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2021, o 21:09

Leasing w budżetówce

Post autor: Aneta »

Witam, jestem nowa w temacie. Pracuje w firmie budżetowej, mamy leasing operacyjny. Chciałabym zwiększyć najbliższą ratę. Zmiana w harmonogramie jest możliwa. Jednak słyszałam że w 1 roku leasingu można spłacić maksymalnie 60% moja planowana nadpłata wyniosła by 75% spłaty leasingu w pierwszym roku. Czy jest duży błąd?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Leasing w budżetówce

Post autor: Spayker »

Pytanie czy w ogóle leasingodawca zgodzi się na taki wzrost opłat w pierwszym roku - moim zdaniem może to być problem.

Awatar użytkownika
Aneta1

Re: Leasing w budżetówce

Post autor: Aneta1 »

Tak, bez problemu się zgodzili. Pytanie tylko czy to zgodne z prawem?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing w budżetówce

Post autor: Jarosław Król »

Aneta1 pisze: 6 gru 2021, o 20:43 Tak, bez problemu się zgodzili. Pytanie tylko czy to zgodne z prawem?
Nie ma sztywnej definicji, ile kosztów leasingu można zaliczyć w danym roku w proporcji do ceny auta. Firmy leasingowe zazwyczaj posługują się własnymi procedurami wypracowanymi przez "compliance", więc jeśli zgadzają się na takie zwiększenie rat, to można ostrożnie założyć, że jest to zgodne z regułami.


ODPOWIEDZ