Cesja polisy OC/AC - finansujący zostaje jako firma

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
maq.
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2020, o 17:26

Cesja polisy OC/AC - finansujący zostaje jako firma

Post autor: maq. »

WItajcie

Prowadzę jednoosobową działalność. Wykupiłem wóz na osobę prywatną i żeby zaoszczędzić sobie roboty z nowym ubezpieczeniem poprosiłem o cesję wykupionej jeszcze za czasów leasingu polisy. Żebym wiedział ile z tym korowodów to bym temat odpuścił ale robiłem to pierwszy raz więc to mnie jeszcze usprawiedliwia. Do rzeczy. Leasing poprosił ubezpieczyciela żeby te scedował, na mnie polisę na co ten się zgodził. Jednak na polisie zmienił się tylko ubezpieczony (wcześniej był leasing a teraz ja jako osoba fizyczna). Natomiast finansujący pozostał ten sam - czyli moja działalność. W sumie mieli rację, bo przed zakończeniem leasingu to moja firma za to zapłaciła więc jak by zmienili i finansującego to chyba było by to poświadczenie nieprawdy.

Pytanie: czy fakt że polisę (na już moje prywatne auto) wykupiła moja działalność (czyli też ja tylko w innej odsłonie) nie będzie źródłem jakichś problemów w razie szkody? Bo jak ubezpieczyciel uprze się żeby odszkodowanie poszło na konto finansującego (mojej działalności), a nie na obecnego prywatnego właściciela (mnie jako osoby prywatnej) to jeszcze moja działalność będzie się być może usiała tłumaczyć z tego faktu przed US (bo dostała odszkodowanie za szkodę na nie swojej własności). Sorry za powtórzenia ale chciałem to wyrazić jednoznacznie.

Co o tym myślicie?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Cesja polisy OC/AC - finansujący zostaje jako firma

Post autor: Spayker »

Osoba prywatna i ta sama osoba prowadząca działalność to nadal ta sama osoba. Nie ma tu rozróżnienia jeśli chodzi o kwestie prawne.

Dla przykładu ktoś może prowadzić działalność, a potem ją zlikwidować co nie znaczy, że ustają zawarte umowy w czasie prowadzenia działalności (np.: ubezpieczeniowe).
Przy ewentualnej likwidacji szkody i tak będziesz podawał konto do wypłaty odszkodowania, więc podasz po prostu swoje prywatne, ale nawet jakby jakimś cudem trafiło ono na konto działalności, to też nie problem. No chyba, że prowadzisz pełną rachunkowość, ale nawet wtedy nie ma problemu, żeby wystawić odpowiedni noty rozliczeniowe.

ODPOWIEDZ