Szkoda Całkowita w dniu wypowiedzenia umowy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
BezRem89
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2022, o 13:39

Szkoda Całkowita w dniu wypowiedzenia umowy

Post autor: BezRem89 »

Dzień dobry

Otóż na 9 rat przed zakończeniem umowy leasingu pojazdu ciężarowego w Alior leasing została mi wypowiedziana umowa z powodu zalegania z zapłata jednej raty leasingowej+ miesięczna rata Gapu+ miesięczna rata ubezpieczenia. W dniu otrzymania wypowiedzenia pojazd uległ kolizji w wyniku której na moje oko zajdzie szkoda całkowita. Bardzo proszę o informację czy polisa AC oraz Gap są w takiej sytuacji czynne czy Ubezpieczyciele mogą odmówić wypłaty z powodu wypowiedzenia umowy przez leasingodawcę w dniu kolizji. Oraz czy ewentualna procedura likwidacji szkody wygląda tak jak zawsze w leasingu, czyli leasing odbiera równowartość wszystkich należnych im rat a ewentualna pozostałość trafia w moje ręce czy też nie partycypuje w żadnym stopniu w wypłacanych odszkodowaniach nawet jeśli przekraczają one należności przysługujące Aliorowi.
Jeśli ktoś spotkał się z taką sytuacją, bardzo proszę o info. Oraz przepraszam jeśli temat został umieszczony w nieodpowiednim dziale.
Z góry dziękuję


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Szkoda Całkowita w dniu wypowiedzenia umowy

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
Wypowiedzenie umowy nie będzie miało wpływu na prawo do odszkodowania - tzn. ubezpieczyciel wypłaci je leasingodawcy.

Niestety jeśli umowa jest wypowiedziana, to istnieje ryzyko, że leasingodawca zaspokoi się co prawda z odszkodowania, ale niekoniecznie zwróci nadwyżkę. Do tego umowa powinna być aktywna. Myślę, że najlepiej będzie spłacić zaległość i wznowić umowę, żeby mieć prawo do nadwyżki odszkodowania.

Awatar użytkownika
BezRem89
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2022, o 13:39

Re: Szkoda Całkowita w dniu wypowiedzenia umowy

Post autor: BezRem89 »

Witam, bardzo dziękuję za pomoc

A czy fakt iż szkoda wystąpiła i została zgłoszona zarówno ubezpieczalni jak i leasingowi na kilka godzin przed otrzymaniem wypowiedzenia umowy, (Szkoda została zgłoszona w godzinach porannych podczas gdy wypowiedzenie dotarło popołudniem) ma jakiś wpływ na powyższą sytuację czy jest to mało istotny detal.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Szkoda Całkowita w dniu wypowiedzenia umowy

Post autor: Jarosław Król »

BezRem89 pisze: 27 sty 2022, o 19:06 A czy fakt iż szkoda wystąpiła i została zgłoszona zarówno ubezpieczalni jak i leasingowi na kilka godzin przed otrzymaniem wypowiedzenia umowy, (Szkoda została zgłoszona w godzinach porannych podczas gdy wypowiedzenie dotarło popołudniem) ma jakiś wpływ na powyższą sytuację czy jest to mało istotny detal.
Myślę, że może to mieć wpływ. Tzn. tak czy inaczej w praniu wyjdzie, jak zachowa się leasingodawca, ale dla ewentualnego sporu sądowego termin doręczenia wypowiedzenia z pewnością będzie miał znaczenie.


ODPOWIEDZ