Spłacić zaległości czy oddać windykatorowi

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
mateuszbonek
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2022, o 20:31

Spłacić zaległości czy oddać windykatorowi

Post autor: mateuszbonek »

Cześć wszystkim!

Mam wzięte auto dostawcze w Idea Getin Leasing na 7 lat z wpłatą własną 5%, od grudnia firma z którą współpracowałem zgłosiła upadłość, niestety do teraz nie udało się odzyskać należności, spowodowało to nieopłacone raty, aktualnie skontaktował się ze mną windykator w celu odbioru auta, po dłuższej rozmowie powiedział o możliwości uregulowania zaległości plus prowizja windykatora aby wznowić umowę. Po przykrych doświadczeniach z transportem, zająłem się inną branża w której nie potrzebuje aż tak dużego auta którego koszt opłat jest dość duży. Pozostało mi do spłaty 38 rat na łączna kwotę 61000 zł, wartość rynkowa wg. otomoto jest podobna. Jaka opcja będzie najkorzystniejsza w mojej sytuacji ? Jak zachowa się leasing przy zwrocie pojazdu, może był ktoś w podobnej sytuacji.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Spłacić zaległości czy oddać windykatorowi

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Cześć,
Nie sugerowałbym się za bardzo cenami na otomoto, bo firmy leasingowe często sprzedają zwindykowane pojazdy poniżej wartości rynkowej, a Idea Getin wręcz się w tym specjalizuje. Nie zdziw się zatem jeśli po zwrocie auto postoi "w krzakach" przez kilka miesięcy, potem odkupi je handlarz za 40 tys. zł, bo będzie brudne, aku będzie rozładowany, wyskoczą jakieś lampki na desce i nikt "normalny" nie będzie chciał go kupić, tylko handlarz, który wie, że ma okazję. Potem minie kolejnych kilka miesięcy, a Ty dostaniesz rozliczenie umowy, z którego wyjdzie, że masz do dopłaty ze 20 tys. zł albo więcej. Oczywiście nie napisze, że tak na pewno będzie, ale w przypadku Idea Getin tak to najczęściej wyglądało.

Dlatego sądzę, że bezpieczniej i rozsądniej może być - jeśli Cię stać w jakiś sposób - żebyś jednak spłacił zaległość i wznowił umowę, a następnie poszukał kogoś, kto przejmie poprzez cesję to auto od Ciebie. Obecnie na rynku ludzie szukają na potęgę dostawczaków w dobrym stanie itd. więc jest szansa, że dość szybko pozbędziesz się problemu i unikniesz dużych długów i zaskoczenia w przyszłości.

ODPOWIEDZ