Szkoda całkowita

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Kikolaminato
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2022, o 18:01

Szkoda całkowita

Post autor: Kikolaminato »

Witam. Mam samochód w leasingu , zostało do spłaty 18 rat i miałem kolizję z mojej winy. Likwidacja szkody z AC. Chciałbym zatrzymać samochód. Jakie jest najlepsze wyjście aby przy ewentualnej szkodzie całkowitej nie zabrano mi samochodu ? Spłacić jednorazowo? Czy bank pójdzie na taki układ ? Dziękuje


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Szkoda całkowita

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Kikolaminato pisze: 26 cze 2022, o 18:09 Witam. Mam samochód w leasingu , zostało do spłaty 18 rat i miałem kolizję z mojej winy. Likwidacja szkody z AC. Chciałbym zatrzymać samochód. Jakie jest najlepsze wyjście aby przy ewentualnej szkodzie całkowitej nie zabrano mi samochodu ? Spłacić jednorazowo? Czy bank pójdzie na taki układ ? Dziękuje
Cześć,
Zasadniczo w przypadku szkody całkowitej umowy wygaśnie i zostanie rozliczona, a leasingodawca będzie dysponował samochodem wedle własnego uznania. Choć najczęściej prawo do wykupienia pozostałości (wraku) jest wpisane do umowy i rozwiązania są różne, może być tak, że będziesz miał prawo pierwokupu wraku albo nawet obowiązek jego wykupu. Są jednak także rozwiązania, że leasingodawca zostawia sobie dowolność.

Musiałbyś zajrzeć do umowy lub skontaktować się z leasingodawcą, żeby dokładnie się dowiedzieć. W praktyce bardzo często jest tak, że będziesz mógł zatrzymać samochód.

ODPOWIEDZ