Problem z umową

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
radomir
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2022, o 15:49

Problem z umową

Post autor: radomir »

Witam.
Jakiś czas temu podpisałem umowę leasingową z firmą X. (na razie nie chcę pisać jaka)
Samochód jest w porządku, umowa też w miarę szybko podpiasna.
Od kiedy w lutym zawarliśmy umowę odebrałem samochód i dowod rejestracyjny tymczasowy kontakt z obsługą praktycznie się urwał.
Problem polega na tym że dowód tymczasowy stracił ważność po miesiącu ( 16.03.2022) a zwykłego do dziś nikt nawet nie odebrał z urzędu.
Dzwoniłem, pisałem itp, ostatnio jakieś 2,5 miesiąca temu zostałem poproszony o napisanie oświadczenia utraty dowodu tymczasowego. Miało to przyspieszyć odbiór w urzędzie.
Do dziś jednak bez rezultatu.
Po wysłaniu pisma jeszcze kilka telefonów do "mojego opiekuna" oraz do centrali i niestety
Zgodnie z przepisami autem jeździć nie mogę więc stoi w garażu.
Płacę więc raty leasingowe za coś z czego nie mogę korzystać nie ze swojej winy.

Proszę o informację co mogę w tej sytuacji zrobić jak "przymusić" firmę leasingową do dopełnienia formalności?
Może jest opcja rozwiązania umowy z winy finansującego?
Przyznam że już mi brak pomysłów co robić.....


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Problem z umową

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Cześć,
radomir pisze: 17 wrz 2022, o 19:44 Zgodnie z przepisami autem jeździć nie mogę więc stoi w garażu.
Zupełnie niepotrzebnie. Nie ma obowiązku posiadania dowodu rejestracyjnego podczas ewentualnej kontroli.

Co do o"dzyskania" samego dowodu. W OWUL powinien być opisany sposób złożenia reklamacji, więc można złożyć taką "skargę" na opieszałość w załatwieniu tej sprawy.

Awatar użytkownika
radomir
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2022, o 15:49

Re: Problem z umową

Post autor: radomir »

Zgoda, nie ma obowiązku posiadania dowodu przy kontroli ale zgodnie z przepisami bez odebrania dowodu stałego z urzędu samochód jest niedopuszczony do ruchu.
W tym jest problem.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Problem z umową

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Dziwne, że nie jest jeszcze odebrany z urzędu. Masz pewność co do tego? Najczęściej jak już coś ginie to przy wysyłce, ale nie słyszałem jeszcze, żeby leasingodawca w ogóle nie odebrał stałego dowodu z urzędu - to jest poniekąd zautomatyzowany proces.

Awatar użytkownika
radomir
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2022, o 15:49

Re: Problem z umową

Post autor: radomir »

Tak mam pewność, sprawdzał mi znajomy diagnosta i oczywiście dane w CEPIK też kontroluję na bieżąco.


ODPOWIEDZ