Jest sens brać GAP na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Sosna
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2015, o 08:30

Jest sens brać GAP na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok?

Post autor: Sosna »

Dzień dobry,

podpisałam już umowę leasingu samochodu osobowego, nie dostałam jeszcze polisy AC od ubezpieczyciela ale wiem, że jest tam zapis o stałej wartości pojazdu przez okres 12 miesięcy. Dodam, że polisa jest liczona od kwoty brutto pojazdu. Decydując się na leasing wiedziałam, że na 100% wezmę ub. GAP fakturowy.
I teraz moje pytanie: czy jest sens brać GAPa na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok? czy lepiej być przezornym i 2 razy sie ubezpieczyć? :)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jest sens brać GAP na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok?

Post autor: Michał Krupiński »

Sosna pisze:Dzień dobry,

podpisałam już umowę leasingu samochodu osobowego, nie dostałam jeszcze polisy AC od ubezpieczyciela ale wiem, że jest tam zapis o stałej wartości pojazdu przez okres 12 miesięcy. Dodam, że polisa jest liczona od kwoty brutto pojazdu. Decydując się na leasing wiedziałam, że na 100% wezmę ub. GAP fakturowy.
I teraz moje pytanie: czy jest sens brać GAPa na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok? czy lepiej być przezornym i 2 razy sie ubezpieczyć? :)
Dwukrotne ubezpieczenie raczej nie da żadnej korzyści w przypadku szkody w pierwszym roku.

Ja bym raczej sprawdził jakie są warunki ubezpieczenia GAP w drugim roku, bo są różne warianty. Jeżeli opłacając stawkę GAP za rok brana będzie pod uwagę wartość samochodu z "dziś", tyle tylko, że ubezpieczenie GAP będzie obowiązywać o rok krócej, to spokojnie jest jeszcze cały rok na jego wykupienie.

A jeżeli za rok ubezpieczyciel miałby brać wartość auta, która będzie za rok (czyli mniejsza niż dziś), to raczej lepiej będzie wykupić teraz....

Więc wszystko zależy od warunków GAP.

Warto też pamiętać, że 100% ochrony AC nie zadziała w przypadku szkody likwidowanej z OC sprawcy w pierwszym roku - wtedy GAP jak najbardziej się przyda. Wyjaśnienie tu: Ubezpieczenie GAP w leasingu w akapicie: "GAP a stała suma ubezpieczenia w Auto Casco"
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Sosna
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2015, o 08:30

Re: Jest sens brać GAP na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok?

Post autor: Sosna »

Dziękuję za odpowiedź. Chyba wezmę GAP od razu, płacę 1670 brutto na 3 lata więc nie dużo a dużo więcej mogę stracić.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jest sens brać GAP na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok?

Post autor: Jarosław Król »

Sosna pisze:Dziękuję za odpowiedź. Chyba wezmę GAP od razu, płacę 1670 brutto na 3 lata więc nie dużo a dużo więcej mogę stracić.
Z którego ubezpieczyciela GAP zamierzasz skorzystać?

Awatar użytkownika
Sosna
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2015, o 08:30

Re: Jest sens brać GAP na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok?

Post autor: Sosna »

A że bym to wiedziała co to za twór... Dealer przysłał mi ofertę GAP, której administratorem jest Grupa MAK, Centrum Likwidacji Szkód - WAGAS a ubezpieczycielem jest Zakład Ubezpieczeń Hiscox at Lloyd's. Ceny GAP są zryczałtowane, np. do 50tys -1400 zł, 50-100tys- 1670 zł.

Słyszałeś o czymś takim?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jest sens brać GAP na pierwszy rok leasingu skoro AC ma stałą wartość pojazdu przez rok?

Post autor: Jarosław Król »

Sosna pisze:A że bym to wiedziała co to za twór... Dealer przysłał mi ofertę GAP, której administratorem jest Grupa MAK, Centrum Likwidacji Szkód - WAGAS a ubezpieczycielem jest Zakład Ubezpieczeń Hiscox at Lloyd's. Ceny GAP są zryczałtowane, np. do 50tys -1400 zł, 50-100tys- 1670 zł.

Słyszałeś o czymś takim?
Dziękuję za odp.

Słyszałem o Wagas. Oferują GAP od kilku dobrych już lat, ale nie znam opinii osób, które likwidowały szkodę w tej firmie, więc nie wypowiem się. :)


ODPOWIEDZ