Co będzie jak ukradną samochód w leasingu?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
przemcio145
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2017, o 22:35

Co będzie jak ukradną samochód w leasingu?

Post autor: przemcio145 »

Witam
wczoraj odebrałem samochód w leasingu i. chyba żle zrobiłem:( pierwszy taki. proszę o pomoc

1) Zakupiłem samochód nowy golf za 54 tys. brutto. 10% wpłaty wstępnej , 47 rat, 1% wykup (103%). Ubezpieczenie 100% wartości z GAP na 3 lata. Pytanie co będzie w razie kradzieży auta? Ukradną samochód po np. 20 miesiącach. Ja wtedy zapłacę za samochód już 27 tysięcy Leasingodawca otrzyma 100% - 54 tysięcy ( ac plus gap), a moje 27 tys. całkowicie przepadnie??? (tak nie przepadło by nic - bo mam GAP)

Nawet jeśli auto ukradną jutro, stracę 10% wpłaty własnej?

2) jeśli tak jest jak powyżej opisałem to myślę nad wykupem auta w pierwszym miesiącu (kara 2% wartości) i mam pytania

a) co z ac ? (bo oc będzie przepisane)
b) czy musze spłacać 103%? czy jakąś częsć mniej?
c) najważniejsze co z ubezpieczeniem gap wliczonym w cenę leasingu
tez je wykupuje i bede mieć auto ja ubezpieczone na 100% wartości fakturowej?

PROSZE WAS O POMOC I ODPOWIEDZ
DZIEKUJE


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Co będzie jak ukradną samochód w leasingu?

Post autor: Jarosław Król »

To nie jest tak jak myślisz. Przy szkodzie całkowitej leasingodawca naliczy sobie pozostałe do końca leasingu raty pomniejszone o oprocentowanie lub jego cześć i doliczy sobie ewentualnie jakąś opłatę manipulacyjną. Tak wyliczoną kwotę pobierze sobie z odszkodowania, które otrzyma na konto, a pozostałą z odszkodowania kwotę przekaże Tobie.
Więcej na ten temat: Szkoda całkowita w leasingu

Zakładam, że po przeczytaniu powyższego nie będziesz już chciał przedterminowo kończyć umowy :), ale w razie czego podaję link do opisu jak to wygląda w praktyce: Zakończenie umowy leasingu przed czasem

Awatar użytkownika
przemcio145
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2017, o 22:35

Re: Co będzie jak ukradną samochód w leasingu?

Post autor: przemcio145 »

Dziekuje

Awatar użytkownika
rafa81118

Re: Co będzie jak ukradną samochód w leasingu?

Post autor: rafa81118 »

Cześć wszystkim,
Zastanawiam się co będzie gdyby ukradli mi auto w leasingu. Kto dostanie odszkodowanie za skradziony samochód? Ja czy leasingodawca? Jeżeli firma leasingowa to czy ja zostanę z niczym?

Dajmy na to spłaciłem prawie cały leasing i przykładowo w ostatnim miesiącu ukradli mi auto lub mam szkodę całkowitą. Czy wtedy dostanę jakieś pieniądze z odszkodowania? Logika podpowiada, że tak, ale kto pyta nie błądzi. Czy możecie mi łopatologicznie wytłumaczyć jak to wygląda z odszkodowaniami za kradzież? Oczywiście zakładamy, że auto będzie miało wykupione ubezpieczenie autocaso. Zresztą to chyba obowiązek w leasingu – przynajmniej tak słyszałem. Przepraszam jeśli powtarzam się z moimi pytaniami.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Co będzie jak ukradną samochód w leasingu?

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
Odszkodowanie dostaje leasingodawca jako właściciel samochodu. Natomiast umowa leasingu wygasa z powodu szkody całkowitej i zostaje rozliczana. Jeżeli samochód zostanie skradziony w ostatnim miesiącu, to leasingodawca pobierze sobie to co zostało do zapłacenia przez Ciebie (w ostatnim miesiącu to byłby prawdopodobnie tylko wykup), a reszta, czyli w zasadzie całe odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela trafiłoby do Ciebie.

Jeśli szkoda nastąpiłaby wcześniej, tzn. gdyby do zakończenia leasingu zostawał dłuższy czas, to leasingodawca potrąciłby sobie większą kwotę, bo więcej zostało do spłaty. Byłby to nie tylko wykup, ale także pozostałe do końca leasingu raty miesięczne pomniejszone o oprocentowanie lub jego część (zależy od firmy leasingowej).

Ponieważ połączyłem Twój wątek z innym, w którym padło podobne pytanie, to jeszcze raz podaję link, gdzie masz to wszystko opisane > tutaj.

Dodam jeszcze, że warto zainteresować się ubezpieczeniem GAP, które nie jest drogie, a pozwala uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód bez utraty wartości. Tutaj znajdziesz szczegóły: Ubezpieczenie GAP w leasingu

Awatar użytkownika
-Martini-

Re: Co będzie jak ukradną samochód w leasingu?

Post autor: -Martini- »

Pojazd ubezpieczony na kwotę brutto. Leasingobiorca nie jest VATowcem. W przypadku kradzieży pojazdu ubezpieczyciel wypłaca kwotę brutto leasingowi. Cała ta kwota zostaje zaliczona na poczet rozliczeń z leasingiem? Czy coś z tym Vatem kombinują?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Co będzie jak ukradną samochód w leasingu?

Post autor: Jarosław Król »

-Martini- pisze:Pojazd ubezpieczony na kwotę brutto. Leasingobiorca nie jest VATowcem. W przypadku kradzieży pojazdu ubezpieczyciel wypłaca kwotę brutto leasingowi. Cała ta kwota zostaje zaliczona na poczet rozliczeń z leasingiem? Czy coś z tym Vatem kombinują?
Powinno być brutto. Akurat niedawno był ten temat, tam co prawda było ubezpieczenie netto + 50 VAT, ale sytuacja analogiczna:
https://www.fmleasing.pl/forum/viewtopi ... 020#p18225


ODPOWIEDZ