Czy GAP może być na 5 lat? Skąd taka duża rozbieżność w cenach

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
drout
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2013, o 08:27

Czy GAP może być na 5 lat? Skąd taka duża rozbieżność w cenach

Post autor: drout »

Witam
Mam pytanie o GAP. Wartość samochodu 157500 brutto samochód nowy okres leasingu 5 lat
Z jednej firmy mam ofertę na 44,48 miesięcznie
Z drugiej na 4185 od wartości netto lub 5148 od brutto
Jak liczę to jest duża rozbieżność i czy może być gdzieś haczyk. Czy gap może być na 5 lat czyli cały okres leasingu?

Ktoś coś bardziej zorientowany w gap podpowie


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Czy GAP może być na 5 lat? Skąd taka duża rozbieżność w cenach

Post autor: Lui »

Może być GAP na 5 lat, a ten materiał powinien odpowiedzieć na wiele pytań.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Gość

Re: Czy GAP może być na 5 lat? Skąd taka duża rozbieżność w cenach

Post autor: Gość »

Mam podobną obserwację. Właśnie próbuję zdecydować się na leasing i rozbieżności są ogromne, nawet przy teoretycznie dokładnie takich samych (lub zbliżonych) parametrach. Zapoznałem się z artykułem ale wysokich cen spodziewałbym się raczej od mniej 'mainstreamowych' instytucji leasingowych. Tymczasem, mam następujące oferty rat od następujących firm

GAP fakturowy od kwoty brutto, koszt miesięczny
Santander - 34 zł
ING - 74 zł
EFL - 87 zł
PKO - 65 zł

Czy są tu użytkownicy, którzy zakupywali GAP i po tej wyższej i niższej cenie i mieli szkodę żeby odpowiedzieć jak przebiegła wypłata?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Czy GAP może być na 5 lat? Skąd taka duża rozbieżność w cenach

Post autor: Jarosław Król »

Czy każdy z tych Gapów zapewnia ochronę przez ten sam okres?

Pytam, bo czasem dla przykładu gap doliczony jest np do 5 letniego leasingu, a chroni tylko przez 3 lata.

Jaka jest cena samochodu?

Awatar użytkownika
Gość

Re: Czy GAP może być na 5 lat? Skąd taka duża rozbieżność w cenach

Post autor: Gość »

No mówię, wszyscy twierdzą, że na 5 lat. Teraz doczytałem się, że są różnice w limicie wypłaty - u jednych 100 tyś, u innych 150 tyś jako niezmienialne minimum. Przy czym auto warte będzie 108 tyś.

Składniam się ku EFL ale GAP jest wyraźnie droższy niż gdzie indziej. PKO Leasing jakieś tam miał opinie, że niby ciężko się dogadać o zmianę harmonogramu itp ale to wyłącznie opinie z internetu :)


ODPOWIEDZ