Szkoda w leasingu a historia szkód komunikacyjnych w UFG

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
jawrob11
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2017, o 15:49

Szkoda w leasingu a historia szkód komunikacyjnych w UFG

Post autor: jawrob11 »

Witam!
Niestety przetarłem na parkingu auto będące w leasingu. Zgłoszę do nich szkodę - będzie naprawa w ASO. Jak wygląda sprawa zniżek. Polisa jest na leasingodawcę - ja jestem użytkownikiem. Czy szkoda będzie widoczna w rejestrze ubezpieczeń jako "moja" i jeśli w przyszłości będę ubezpieczał inny samochód będący moją własnością to TU będą widziały tę szkodę? Czy zapisze się ona na "konto" leasingodawcy a jedyną konsekwencją dla mnie będzie wyższa składka w roku następnym na leasingowane auto?
Robert


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Szkoda w leasingu a historia szkód komunikacyjnych w UFG

Post autor: Lui »

Witaj
To nie idzie na prywatne konto.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
jawrob11
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2017, o 15:49

Re: Szkoda w leasingu a historia szkód komunikacyjnych w UFG

Post autor: jawrob11 »

Dzięki za odpowiedź. Czemu pytam - w poprzednim leasingu Masterlease miałem ubezpieczenie w PZU -miałem szkodę szybową od kamienia. Miałem tez to "szczęście" ,że samochód spod kół którego wyleciał kamień tzn jego kierowca podpisał mi oświadczenie ,że to on jest sprawcą. Niestety szkoda została zaliczona na moje prywatne konto.. nie wiem czemu właśnie -pomijając ,że był regres z polisy tego kierowcy...

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Szkoda w leasingu a historia szkód komunikacyjnych w UFG

Post autor: Michał Krupiński »

To jest bardzo różnie niestety i jedyna odpowiedź jaką mogę Ci dać nie będzie rozwiązaniem, a mianowicie: skontaktuj się ze swoim leasingodawcą i dopytaj.

Niektóre firmy leasingowe mają takie oferty ubezpieczenia, że szkody w leasingu wchodzą w historię prywatną właściciela, inne nie. Dodatkowo czasem inaczej jest przy szkodach z OC, a inaczej z autocasco. Jeszcze są dodatkowe "warianty" jak szkodę będzie miał pracownik, a nie właściciel itd.

Kiedyś próbowałem to nawet jakoś ogarnąć, żeby zrobić poradnik, ale opcji było tyle i często sprzecznych informacji z samych firm leasingowych, że w sumie się poddałem, żeby nie wprowadzić kogoś w błąd. W sumie może warto wrócić do tematu... :idea:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Szkoda w leasingu a historia szkód komunikacyjnych w UFG

Post autor: Michał Krupiński »

Skontaktowałem się dziś z brokerem ubezpieczeniowym, który obsługuje także firmy leasingowe i ubezpiecza leasingowane samochody i w zasadzie potwierdził to, o czym napisałem - tzn. potwierdził, że nie ma reguły czy szkoda w leasingu zostanie odnotowana w historii szkód komunikacyjnych w UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny).

Doprecyzował tylko, że zależy to od ubezpieczyciela - jedni "dopisują", a inni nie. I generalnie jak już jest wpis, to na przedsiębiorcę-leasingobiorcę, nawet jak szkodę spowodował, np.: pracownik.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
potecki

Re: Szkoda w leasingu a historia szkód komunikacyjnych w UFG

Post autor: potecki »

czyli w sumie średnio ciekawie :(


ODPOWIEDZ