Szkoda całkowita w połowie leasingu - tragedia czy nie?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
jarekf
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2018, o 22:45

Szkoda całkowita w połowie leasingu - tragedia czy nie?

Post autor: jarekf »

Dzień dobry, szybki opis sytuacji:
Mam w leasingu konsumenckim Opla Astre - kosztował 38.900 zł. Rozbite na 48 rat, wstępna i wykup 1%, pozostałe równo 1107zł brutto. GAP opłacany.
Leasing - Getin , Ubezpieczenie - PZU
Przydarzyła mi się niewielka stłuczka (moja wina) miesiąc temu. Przyjechał mędrca z PZU i stwierdził - szkoda całkowita. Pomyślałem - szkoda, fajne auto, ale przynajmniej pierwszy raz skorzystam z dobrodziejstwa AC.
Dzisiaj kolega powiedział mi że wcale nie będzie tak różowo i dodał - w najlepszym wypadku nic nie dopłacisz za koniec umowy... Pomyślałem że oszalał. Spłaciłem 22 raty, prawie połowę, razem ponad 23 tys. + 3.500 za solidne OC i AC z GAPem. Wiedziałem że nie zrobię na tej stłuczce interesu życia, ale chociaż 10-15 tys. wypłacą. To możliwe że mogę dostać makabryczną kalkulacje (nadal czekam) typu - koniec umowy i wielkie zero ? Na infolinii nic konkretnego nie dowiedziałem się. Jedynie że mogę później wykupić wrak - ekstra.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Szkoda całkowita w połowie leasingu - tragedia czy nie?

Post autor: Michał Krupiński »

jarekf pisze:Mam w leasingu konsumenckim Opla Astre - kosztował 38.900 zł. Rozbite na 48 rat, wstępna i wykup 1%, pozostałe równo 1107zł brutto. GAP opłacany.
:shock: :shock:
Liczę, że koszt jest iście lichwiarski. :?
jarekf pisze:Dzisiaj kolega powiedział mi że wcale nie będzie tak różowo i dodał - w najlepszym wypadku nic nie dopłacisz za koniec umowy... Pomyślałem że oszalał. Spłaciłem 22 raty, prawie połowę, razem ponad 23 tys. + 3.500 za solidne OC i AC z GAPem.
Nie jestem pewien jak Getin rozliczy umowę leasingu konsumenckiego, ale jeśli zasady są takie same jak w leasingu dla firm, to będzie to wyglądało następująco:
Getin będzie od Ciebie chciał wszystkie pozostałe do końca raty pomniejszone o Wibor 3M, czyli zaledwie o 1,7%. A ponieważ ten leasing jest bardzo drogi to razem z marżą leasingodawcy do końca spłaty zostało jeszcze ok. 28,5 tys. Do tego może dojść opłata manipulacyjna za przedterminowe wygaśnięcie umowy - ok. 500 - 1000 zł (tak jest w przypadku firm).
Więc w przybliżeniu do spłaty jest jeszcze 29 - 29,5 tys. zł

Jeżeli masz ubezpieczenie z GAPem fakturowym, to przynajmniej w teorii odszkodowanie powinno być na kwotę 38900 zł razem z wartością wraku (o ile nie będzie jakiś zaniżeń odszkodowania, zawyżeń wartości wraku itp.).

Oznacza to, że w teorii powstaje nadwyżka ok. 9 - 9,5 tys. zł, która powinna trafić do Ciebie.

Ale to takie wyliczenia w przybliżeniu i pod warunkiem, że ubezpieczyciel nie odpali jakiegoś numeru. Sam Getin też ma często wyliczenia z sufitu. Staraj się ich naciskać, bo jak nie będziesz tego robił, to możesz czekać na rozliczenie umowy tygodniami, albo i dłużej, bo to już taka specyfika tej firmy. :x
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ