Uszkodzenie auta z winy wlasnej

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
leann9
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2018, o 11:00

Uszkodzenie auta z winy wlasnej

Post autor: leann9 »

Witam serdecznie,
chcialabym sie zapytac o nastepujaca rzecz: z wlasnej winy uszkodzilam delikatnie drzwi (jest minimalne wgniecenie i rysa). Nie chcialabym tego zglaszac do ubezpieczyciela a nastepnie oddawac auta do serwisu. Moje pytania:
- czy przy tak malej szkodzie musze to zglosic?
- czy moge to wgniecenie naprawic samodzielnie (tzn oddac do zakladu gdzie naprawiam od lat auta: zalezy mi aby 'naprostoswac' jedynie to wgniecenie, nie malowac nic ani nie szpachalowac...
- czy w przypadku naprawy na wlasna reke strace gwarancje?

Leasing jest w VW Leasing na 4 lata, od 10/2018, auto z 2018 roku.

Dziekuje za odp,
Leann9


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Uszkodzenie auta z winy wlasnej

Post autor: Lui »

Zamierzasz wykupić samochód na koniec leasingu? Jeśli tak, to w ogóle nie musisz przejmować się leasingodawcą przy tak małej sprawie.

Co do gwarancji raczej też nie ma się czym przejmować
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
leann9
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2018, o 11:00

Re: Uszkodzenie auta z winy wlasnej

Post autor: leann9 »

Zamierzam wykupic auto po okresie leasingu.

Mam przy okazji drugie pytanie (aczkolwiek nie wiem czy juz tu fantazja mnie nie ponosi..):

- czy w momencie serwisu u autoryzowanego dilera (standardowy po 2 latach badz po 30 tys), jesli zauwaza ta ryse to moga mi cos zarzucic, zglosic to gdzies? moge miec nieprzyjemnosci? wydaje mi sie ze nie bo oni nie sa leasingodawca, ale kto wie..

Dziekuje za odp.

Awatar użytkownika
sonnenberg1

Re: Uszkodzenie auta z winy wlasnej

Post autor: sonnenberg1 »

zaznaczają tylko przy przyjmowaniu auta do serwisu żeby potem nie było, że w serwisie zarysowali.

Awatar użytkownika
leann9
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2018, o 11:00

Re: Uszkodzenie auta z winy wlasnej

Post autor: leann9 »

Czy moge sie jakos upewnic (jesli tak to gdzie) ze przy naprawie na wlasna reke nie strace gwarancji? Nie jest to naprawa/wymiana zadnej czesci mechanicznej,elektronicznej ktora moglaby wplynac na poprawne dzialanie samochodu (jedynie kosmetyka drzwi), ale fajnie byloby sie upewnic.
Myslalam aby zapytac sie handlowca ktory mi sprzedawal auto, ale nie wiem czy to dobry pomysl..
Dzieki za rady.

Awatar użytkownika
sonnenberg1

Re: Uszkodzenie auta z winy wlasnej

Post autor: sonnenberg1 »

Gwarancja obejmuje zwyczajowo element układu samochodu w który ingerujemy np wydechowy/napędu itd. Ingerencja blacharska na logikę powinna znieść gwarancję na poszycie tego danego elementu.
Dużo pewnie zależy od interpretacji własnej producenta. A ta może być trudna do uzyskania na piśmie :)


ODPOWIEDZ