GAP gdzie kupić tanio

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
tryhp3
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2019, o 10:27

GAP gdzie kupić tanio

Post autor: tryhp3 »

W Santaderze (BZ WBK) dają mi GAP RTI BRUTTO za 38 zł/miesięcznie (35 rat). Cena samochodu to 107 300 BRUTTO. W sumie ich GAP jet najtańszy i to od wartości BRUTTO (gdzie większość jest od NETTO). Pytanie czy można gdzieś kupić zewnętrzny GAP taniej?

Jeszcze w sumie zastanawiam się czy brać w ogóle.
Płacisz przez cały okres a i tak GAP nie zadziała w pierwszym roku (AC 100%).W moim przypadku jest wpłata własna 30% i trzy letni okres, więc mam z głowy zobowiązania wobec leasingdawcy w przypadku straty całkowitej (AC pokryje je raczej w każdym przypadku). Auto będzie używane w miejscu gdzie nie ma problemów z kradzieżami do tego garażowane i doposażone w profesjonalne zabezpieczenie antykradzieżowe. Więc kradzieży się nie boje. Zostają szkody wypadkowe.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: GAP gdzie kupić tanio

Post autor: Jarosław Król »

Taniej można ewentualnie wziąć, wykupując jednorazowo polisę u jednego z ubezpieczycieli, którzy oferują GAP, ale pewnie nie będą to wielkie oszczędności biorąc pod uwagę wartość auta.

Co do tego czy brać, to indywidualna sprawa. W życiu nie odważyłbym się komuś doradzić coś w stylu "nie bierz" nawet jeśli ten ktoś jest w grupie małego ryzyka, bo jakby potem jednak coś się stało, to co miałbym powiedzieć/napisać? Przepraszam, pomyliłem się?

Często to powtarzamy, że ubezpieczenia nieobowiązkowe wykupuje się nie po to, żeby z nich korzystać, tylko, żeby mieć święty spokój i każdy musi sam wycenić ile za ten święty spokój chce zapłacić - więc jak już wspomniałem - jest to indywidualna sprawa. :)

Aktualizacja: Kiedy powstawał ten wątek ubezpieczenie GAP nie było jeszcze dostępne na FmLeasing.pl. Obecnie już jest i można je kupić taniej i na dobrych warunkach. Szczegóły: Ubezpieczenie GAP w leasingu

Awatar użytkownika
tryhp3
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2019, o 10:27

Re: GAP gdzie kupić tanio

Post autor: tryhp3 »

Taniej może być gorzej. Udało mi się już załatwić oferty:
1. Lloyds za 1790 zł, ale jakiś dziwny niby fakturowy ale nie pisze czy od wartości BRUTTO czy NETTO, jest tylko limit zwrotu na 80 tys. zł.
2. Autoprotect Polska Sp. z o.o. za, tutaj wygląda, że od wartości BRUTTO ale limit w regulaminie to 60 tys. odszkodowania.

W Santander wyjdzie łącznie 1304,1 zł. GAP FAKTURA BRUTTO i limit odszkodowania w moim przypadku to 100 tys. zł.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: GAP gdzie kupić tanio

Post autor: Jarosław Król »

tryhp3 pisze:Taniej może być gorzej. Udało mi się już załatwić oferty:
1. Lloyds za 1790 zł, ale jakiś dziwny niby fakturowy ale nie pisze czy od wartości BRUTTO czy NETTO, jest tylko limit zwrotu na 80 tys. zł.
2. Autoprotect Polska Sp. z o.o. za, tutaj wygląda, że od wartości BRUTTO ale limit w regulaminie to 60 tys. odszkodowania.

W Santander wyjdzie łącznie 1304,1 zł. GAP FAKTURA BRUTTO i limit odszkodowania w moim przypadku to 100 tys. zł.
Prawdę mówiąc - jeśli chodzi o GAP, to wiele zależy od konkretnych warunków.
Jedna z firm leasingowych niedawno sprzedała niby bardzo tanio GAP, ale okres ochrony wynosił 3 lata, a raty trzeba było płacić przez 5. Więc wiesz - nie znając szczegółów nie da się porównać.

Awatar użytkownika
tryhp3
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2019, o 10:27

Re: GAP gdzie kupić tanio

Post autor: tryhp3 »

W GAPie Santandera, jest taki zapis:
Okres ubezpieczenia – okres trwający od dnia rozpoczęcia ochrony, pomnożony przez liczbę
miesięcy na jaki została zawarta UL / UP.
Link: https://1drv.ms/b/s!ApxA57qmqZyOkeghy6H ... w?e=SXAU0x

Awatar użytkownika
tryhp3
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2019, o 10:27

Re: GAP gdzie kupić tanio

Post autor: tryhp3 »

Z tego co czytam, to jak kupie GAP u leasingodawcy to GAP zostanie doliczony do raty, czyli zapłacę VAT (w moim przypadku połowę).
Jeśli kupie GAP zewnętrzny to nie zapłacę VATu.

Awatar użytkownika
tryhp3
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2019, o 10:27

Re: GAP gdzie kupić tanio

Post autor: tryhp3 »

Jeszcze dzwonił do mnie agent z Comperii. Najpierw zaoferował leasing za 1700, ale jak usłyszał, że mam z leasingu opcje za 1300 z groszami to druga propozycja była też za 1300 zł. Ale do opcji z leasingu jak dobrze rozumiem trzeba dodać VAT (poprzedni post). Zaoferował produkt http://gapdefend.pl/owu/owu_gap_max_0318pl.pdf czyli de facto też Lloyds.
Kto jeszcze oprócz nich i wcześniej wymienionych sprzedaje GAPy jako osobne produkty?

Awatar użytkownika
tryhp3
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2019, o 10:27

Re: GAP gdzie kupić tanio

Post autor: tryhp3 »

W sumie to Santander dalej walczy
zgodnie z przepisami usługi ubezpieczeniowe są zwolnione z VAT i jest to oddzielna pozycja a nie wartość dodana do raty.


ODPOWIEDZ