Szkoda na początku leasingu - częściowa z OC czy całkowita z AC

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
LvE
Posty: 1
Rejestracja: 6 cze 2020, o 21:42

Szkoda na początku leasingu - częściowa z OC czy całkowita z AC

Post autor: LvE »

Cześć,
W tym tygodniu zdarzyła mi sie przykra sytuacja: piany kierowca wjechał we mnie uprowadzonym autem po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Całe szczęście przy pomocy policji (bardziej mojej pomocy dla policji) udało sie odnaleźć auto które we mnie uderzyło i ustaliliśmy kto był kierowcą.

Nie wiem co teraz robić: czy naprawiać auto z OC sprawcy + zwrócić sie do ubezpieczyciela o odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej, czy zgłosić szkodę całkowitą z AC i pozbyć sie problemu.

Auto to Seat Leon w Leasing VW. Wartość auta podczas zakupu to 93000zł brutto, wkład własny to 40000zł, rata 1050,80zł brutto ilość rat 59, wykup 1%, spłaciłem 7 rat. Ubezpieczenie Ergo Hestia z GAP.

Najchętniej pozbyłbym sie samochodu, w kwestii auta jestem dość pedantyczny i boli mnie fakt że będę musiał jeździć bitym autem przez 4,5 roku, a po zakończeniu leasingu auto jest moim problemem (problem ze sprzedażą, możliwe też że po takim czasie w miejscu napraw blacharskich moze juz pojawić sie rdza). Tylko pytanie, czy w takim przypadku finansowo mi sie to opłaca? Na zwrot jakiej kwoty mogę liczyć, czy odzyskam wkład własny?

Proszę o poradę.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Szkoda na początku leasingu - częściowa z OC czy całkowita z AC

Post autor: Lui »

Pytanie czy samochód kwalifikuje się do szkody całkowitej?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ