Szkoda całkowita AC, OC, GAP...

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Danny1

Szkoda całkowita AC, OC, GAP...

Post autor: Danny1 »

Cześć,

Jakiś czas temu w mój samochód wjechała ciężarówką, samochód został uznany do szkody całkowitej.

Szkoda zgłosiłem z oc sprawcy (co było chyba błędem) i teraz tak:
Pzu wyceniło szkoda na 100 tys netto - 123 brutto. (50 wrak, 50 odszkodowanie)
do spłaty pozostało ok 77 tyś netto - 94 brutto.
nowy kosztował 170 tys brutto.
Bank postanowił to rozliczyć tak: Kwotę otrzymana w pzu jako netto - kwota pozostała do spłaty brutto, czyli ok 5 tyś do wypłaty dla mnie.

Gap wyliczył odszkodowanie od kwoty brutto (123 tys) do kwoty zakupu nowego (170 tys) czyli 47 tys. do wypłaty.

czyli mimo szkody z oc sprawcy i ubezpieczenia gap otrzymam ok 52 tys, przy spłaconych 80 tys.

Czy takie rozliczenie jest prawidłowe ?
dodam że AC wykupione z gwarancja utrzymania kwoty na 152 tys. brutto

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Szkoda całkowita AC, OC, GAP...

Post autor: Jarosław Król »

Danny1 pisze:kwota pozostała do spłaty brutto
Dobrze rozumiem, że leasingodawca chce pobrać pozostałe do końca raty w kwocie brutto? Na jakiej podstawie? Wystawią na to fakturę VAT? :o

Awatar użytkownika
Danny1

Re: Szkoda całkowita AC, OC, GAP...

Post autor: Danny1 »

dokładnie tak to rozliczyli. Okazuj się, że gdybym szkodę zlikwidował z AC gdzie miałem gwarantowaną wartość utrzymania pojazdu brutto, to zdecydowanie korzystniej by to wyszło. Czy można domagać się z polisy AC wyrównania kwoty ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Danny1

Re: Szkoda całkowita AC, OC, GAP...

Post autor: Danny1 »

Albo żądania od ubezpieczenia GAP wyrównania różnicy netto -brutto ?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Szkoda całkowita AC, OC, GAP...

Post autor: Lui »

Moim zdaniem leasingodawca powinien rozliczyć pozostałe raty w kwotach netto.
Można likwidować szkodę z AC regresem, ale teraz to już chyba za późno.

Ubezpieczyciel GAP nie zapłaci VAT, którego nie wypłacił ubezpieczyciel AC/OC. Moźe zapłacić vat tylko od części chronionej przez GAP, pod warunkiem jednak, że GAP było wykupione od brutto. Więcej tu: Ubezpieczenie GAP w leasingu w akapicie: "GAP od netto, brutto czy +50% VAT?"
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Grupby

Re: Szkoda całkowita AC, OC, GAP...

Post autor: Grupby »

Witam mam pytanie Jaki czas ma Leasing na rozliczenie leasingu po szkodzie całkowitej
Mianowicie po szkodzie zostało do zapłaty prze ze mnie 65 tyś brutto (choc tez nie mam pojęcia dlaczego liczą brutto pozostałą cześć) pozostał im jeszcze do sprzedania wrak ktory wycenili na 64500 zł brutto (pytanie czy oni maja jakis ograniczony czas na to zeby sprzedac wrak ??
Maja go juz od września i do tej pory nie mam rozliczenia Leasingu i do tego wystawili sobie zgode na siebie na wypłate GAP bo leasing jeszcze nie jest zamknięty
Prosze o pomoc

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Szkoda całkowita AC, OC, GAP...

Post autor: Jarosław Król »

Grupby pisze: 29 sty 2024, o 15:37 Witam mam pytanie Jaki czas ma Leasing na rozliczenie leasingu po szkodzie całkowitej
Mianowicie po szkodzie zostało do zapłaty prze ze mnie 65 tyś brutto (choc tez nie mam pojęcia dlaczego liczą brutto pozostałą cześć) pozostał im jeszcze do sprzedania wrak ktory wycenili na 64500 zł brutto (pytanie czy oni maja jakis ograniczony czas na to zeby sprzedac wrak ??
Maja go juz od września i do tej pory nie mam rozliczenia Leasingu i do tego wystawili sobie zgode na siebie na wypłate GAP bo leasing jeszcze nie jest zamknięty
Prosze o pomoc
To zależy od sprawności działania danego leasingodawcy - niektórzy faktycznie się nie spieszą i zajmuje to czasem wiele miesięcy.
Co do GAP, to między innymi dlatego warto kupować GAP na własną rękę, a nie za pośrednictwem leasingodawcy, bo wtedy samemu się decyduje, gdzie ma trafić odszkodowanie.

Myślę, że warto się upominać, np.: mailowo/telefonicznie - jest jakaś tam szansa, że pracownicy zajmą się szybciej tematem jeśli będzie się im wierciło dziurę w brzuchu.


ODPOWIEDZ