Wpłata własna w leasingu a szkoda całkowita (AC+GAP)

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
qrab

Wpłata własna w leasingu a szkoda całkowita (AC+GAP)

Post autor: qrab »

Planuję zakup samochodu na leasing (będący bardziej wynajmem długoterminowym, jednak leasingodawca posługuje się terminem leasingu) na następujących warunkach:

10% wpłaty własnej
OC/AC/GAP wliczone w ratę leasingu

Tutaj pojawia się pytanie - czy w przypadku szkody całkowitej/kradzieży, która nastąpiłaby w początkowym okresie leasingu wpłata własna jest mi zwracana lub przechodzi na poczet następnego leasingu u tego samego leasingodawcy? Na te pytanie leasingodawca odpowiedział mi, że zwracana jest mi kwota wynikająca z nadpłaty ubezpieczenia. W jaki sposób powstaje nadpłata?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wpłata własna w leasingu a szkoda całkowita (AC+GAP)

Post autor: Tomasz Piotrowski »

qrab pisze: 18 sty 2021, o 19:39Tutaj pojawia się pytanie - czy w przypadku szkody całkowitej/kradzieży, która nastąpiłaby w początkowym okresie leasingu wpłata własna jest mi zwracana lub przechodzi na poczet następnego leasingu u tego samego leasingodawcy?
Nie, tzn. nie do końca.

Po szkodzie całkowitej umowa zostaje rozliczona. Leasingodawca pobierze pozostałe do końca umowy raty i wykup - zaspokoi się z odszkodowania od ubezpieczyciela. I jeśli odszkodowania będzie większe niż kwota, która będzie należała się leasingodawcy, to ta nadwyżka trafi do Ciebie.

Może zdarzyć się, że ta nadwyżka wyniesie akurat około tych 10% wpłaty, ale nie jest tak, że ta kwota jakoś "automatycznie" jest zwracana, czy przechodzi na inny leasing - wszystko zależy od rozliczenia.

ODPOWIEDZ