Czy muszę informować leasingodawcy o naprawie szkody

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
SzkodaZeSzkoda

Czy muszę informować leasingodawcy o naprawie szkody

Post autor: SzkodaZeSzkoda »

Hej,
Leasinguje w VW LeasingBank samochód.
Auta brało udział w szkodzie - niewielkiej, lakierowanie zderzaka - czy muszę informować leasingodawcy o szkodzie? Chciałbym to naprawić w ASO bez udziału TU. Mam obawy, że jak leasingodawca jakimś magicznym cudem dowie się o szkodzie, którą sam opłaciłem w ASO (ASO w z którego mam auto), to może nałożyć na mnie karę. W umowie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Auto wykupuje za 2 miesiące.

Dzięki!


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Czy muszę informować leasingodawcy o naprawie szkody

Post autor: Jarosław Król »

SzkodaZeSzkoda pisze: 4 wrz 2021, o 00:15 Hej,
Leasinguje w VW LeasingBank samochód.
Auta brało udział w szkodzie - niewielkiej, lakierowanie zderzaka - czy muszę informować leasingodawcy o szkodzie? Chciałbym to naprawić w ASO bez udziału TU. Mam obawy, że jak leasingodawca jakimś magicznym cudem dowie się o szkodzie, którą sam opłaciłem w ASO (ASO w z którego mam auto), to może nałożyć na mnie karę. W umowie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Auto wykupuje za 2 miesiące.

Dzięki!
Jeśli to nie jest auto wynajmowane i masz zamiar je wykupić, to nie ma obowiązku informowania leasingodawcy o drobniejszych szkodach, które zamierzasz naprawić we własnym zakresie.

ODPOWIEDZ