Zapisy w OWUL - liwkidacja szkody całkowietej w EFL

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
captain
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2021, o 11:22

Zapisy w OWUL - liwkidacja szkody całkowietej w EFL

Post autor: captain »

Witam wszystkich,
jestem nowy, więc z góry przepraszam jeśli takie pytania nie w tym dziale.
Chodzi mi o zapisy w OWUL leasingu dla EFL.

W OWUL jest napisane, że w przypadku szkody całkowitej (kradzież czy to rozbicie) oprócz pozostałych należności Leasingodawcy należy zapłacić "opłatę z tytułu utraty sprzętu" liczoną jako Należność_Leasingodawcy - ( odskodowanie + wartość netto pozostałości ).

Czyli oprócz rat pozostałych do spłaty mam jeszcze wnieść opłatę rozliczoną po otrzymaniu odszkodowania ?

tj. np. 50 000zł rat do spłacenia , z odszkodowania 70 000 = - 20 000 , rozumiem, że wtedy otrzymuje nadwyżkę ?

Co jeśli np. ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, oprócz pozostałych rat należy zapłacic drugie tyle z tytułu "utraty sprzętu" ?

Czy dobrze rozumiem, może ktoś mądrzejszy w temacie może to zinterpretować ?
jak oceniacie EFL , jest ok ?

dziękuje i pozdrawiam,
wn


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Zapisy w OWUL - liwkidacja szkody całkowietej w EFL

Post autor: Tomasz Piotrowski »

captain pisze: 20 wrz 2021, o 11:30 tj. np. 50 000zł rat do spłacenia , z odszkodowania 70 000 = - 20 000 , rozumiem, że wtedy otrzymuje nadwyżkę ?
Dokładnie.
captain pisze: 20 wrz 2021, o 11:30Co jeśli np. ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, oprócz pozostałych rat należy zapłacic drugie tyle z tytułu "utraty sprzętu" ?
Nie - tylko pozostałem do końca umowy raty + wykup.
captain pisze: 20 wrz 2021, o 11:30jak oceniacie EFL , jest ok ?
Są lepsi, ale EFL też jest ok.

ODPOWIEDZ