Wcześniejszy wykup - co dalej z ubezpieczeniem?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
gbaran
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2021, o 09:46

Wcześniejszy wykup - co dalej z ubezpieczeniem?

Post autor: gbaran »

Cześć!

Po krótce opiszę zaistniałą sytuację (mLeasing):
- auto zostało w całości wykupione z leasingu (wcześniejsze zakończenie)
- została wystawiona faktura wykupowa (na dane firmy)
- nie chcę wprowadzać auta do działalności, chcę je zarejestrować prywatnie

I tutaj przychodzi pytanie - co dalej z ubezpieczeniem?
Ubezpieczyciel w chwili obecnej upiera się na podanie danych firmowych (tak jak jest na fakturze wykupowej z leasingu).
Czy to jest standardowa praktyka i po przerejestrowaniu i nie wprowadzeniu auta do firmy trzeba jeszcze raz zrobić cesję ubezpieczenia? Czy można podać od razu dane osoby prywatnej?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wcześniejszy wykup - co dalej z ubezpieczeniem?

Post autor: Jarosław Król »

gbaran pisze: 24 lis 2021, o 09:52 Cześć!

Po krótce opiszę zaistniałą sytuację (mLeasing):
- auto zostało w całości wykupione z leasingu (wcześniejsze zakończenie)
- została wystawiona faktura wykupowa (na dane firmy)
- nie chcę wprowadzać auta do działalności, chcę je zarejestrować prywatnie

I tutaj przychodzi pytanie - co dalej z ubezpieczeniem?
Ubezpieczyciel w chwili obecnej upiera się na podanie danych firmowych (tak jak jest na fakturze wykupowej z leasingu).
Czy to jest standardowa praktyka i po przerejestrowaniu i nie wprowadzeniu auta do firmy trzeba jeszcze raz zrobić cesję ubezpieczenia? Czy można podać od razu dane osoby prywatnej?
Osoba prowadząca działalność to nadal ta sama osoba, która nie prowadzi działalności, więc ubezpieczonym będzie cały czas ta sama osoba. Nie powinno mieć to wpływu na warunki ochrony.

Teoretycznie nie powinno być też problemu, żeby do polisy wpisali prywatne dane zamiast firmowych. Pytanie, co ich "blokuje" - czemu nie chcą lub nie mogą tego zrobić? Wyjaśniali to, czy po prostu osoba, która ma to zrobić nie wie jak to ogarnąć? Warto zapytać.

W każdym razie nie powinno mieć to żadnego wpływu na same warunki ubezpieczenia i ochrony.

Awatar użytkownika
maq.
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2020, o 17:26

Re: Wcześniejszy wykup - co dalej z ubezpieczeniem?

Post autor: maq. »

OC przechodzi a AC (raczej nie bo jest wypowiadane). Zatem z chwilą wykupu kończy się też zapewne umowa (nawet wtedy gdy jej zakończenie było planowane późniejszą datę), co skutkuje tym że możesz nie mieć już casco. Lepiej więc wcześniej wykupić nową polisę lub poprosić o cesję istniejącej jeśli jej warunki są dla Ciebie korzystne.

Co do faktury to nawet jak wpiszą dane firmy to jej po prostu nie odliczasz od dochodu co (nie chcę wprowadzić w błąd) odcina pępowinę między wozem a Twoją firmą. Z rejestracją na siebie jako osobę też nie powinno być problemu.


ODPOWIEDZ