Jak jest z tą sprzedażą samochodu wykupionego po leasingu?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Zoe

Re: Jak jest z tą sprzedażą samochodu wykupionego po leasingu?

Post autor: Zoe »

Witam, chciałbym zorientować się jak wygląda temat wykupu prywatnego na dzień dzisiejszy, czy coś się zmieniło w US, Izbach Skarbowych, Sądach? Pytanie kieruje do Administratora p. J.Króla.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Jak jest z tą sprzedażą samochodu wykupionego po leasingu?

Post autor: Jarosław Król »

Nie, nie zmieniły się żadne przepisy w tym temacie oraz interpretacje obecnych

Awatar użytkownika
gregwlkp
Posty: 13
Rejestracja: 3 paź 2013, o 20:24

Re: Jak jest z tą sprzedażą samochodu wykupionego po leasingu?

Post autor: gregwlkp »

Dzisiaj dostałem informację z PKO Leasing iź od stycznia 2020 nie ma możliwości wykupu na osobę prywatną.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jak jest z tą sprzedażą samochodu wykupionego po leasingu?

Post autor: Michał Krupiński »

gregwlkp pisze:Dzisiaj dostałem informację z PKO Leasing iź od stycznia 2020 nie ma możliwości wykupu na osobę prywatną.
Konkretnie to PKO Leasing zrezygnowało z wystawiania faktur wykupowych na prywatne dane. Każda firma leasingowa ma tu swoją politykę - wielu leasingodawców w ogóle nie wystawiało i nie wystawia faktur na prywatne dane. PKO Leasing to robił, ale się wycofał.

Natomiast nic nie zmieniło się w przepisach. Czyli pomimo tego, że na fakturze wykupowej są dane działalności, to nie ma obowiązku wprowadzania samochodu do działalności i po pół roku można go sprzedać bez podatków..
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Gość

Re: Jak jest z tą sprzedażą samochodu wykupionego po leasingu?

Post autor: Gość »

Mam pytanie podczas zwrotu auta okazało się, że zrobiłem nim dużo mniej kilometrów niż było przewidziane w umowę, związku z tym mam kwotę do zwrotu od firmy leasingowej. Zadali mi pytanie czy mogę wystawić im fakturę z tego tytułu? Znajomy w podobnym przypadku otrzymał od firmy leasingowej note uznaniową.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Jak jest z tą sprzedażą samochodu wykupionego po leasingu?

Post autor: Lui »

Gość pisze:Mam pytanie podczas zwrotu auta okazało się, że zrobiłem nim dużo mniej kilometrów niż było przewidziane w umowę, związku z tym mam kwotę do zwrotu od firmy leasingowej. Zadali mi pytanie czy mogę wystawić im fakturę z tego tytułu? Znajomy w podobnym przypadku otrzymał od firmy leasingowej note uznaniową.
To zależy jak była skonstruowana umowa pod względem rozliczenia i różne są metody w zależności od firmy i różne mają skutki podatkowe.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Asia

Re: Jak jest z tą sprzedażą samochodu wykupionego po leasingu?

Post autor: Asia »

Witam, mam pytanie.
Miałam w leasingu samochód. Podczas trwania umowy zamknęłam DG, poinformowałam leasingodawcę i kolejne faktury otrzymywałam na imię i nazwisko.
Właśnie wykupiłam przedmiot leasingu, fa wykupowa jest wystawiona na imię i nazwisko+NIP.
Byłam ryczałtowcem.
Jeśli teraz sprzedam samochód to zapłacę podatek dochodowy jako osoba prywatna czy mam zapłacić podatek (jak przy ryczałcie), bo sprzedaję przed upływem 6 lat od zamknięcia DG?
Ktoś pomoże proszę?
Z góry dziękuję 🙂


ODPOWIEDZ