Co się bardziej opłaca: leasing powyżej 150tys. czy poniżej?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
BKB

Co się bardziej opłaca: leasing powyżej 150tys. czy poniżej?

Post autor: BKB »

Dzień dobry,

Szukam podpowiedzi w sprawie leasingu operacyjnego, chodzi o rozliczenie kosztów w podatku dochodowym, żeby nie stracić.
Jestem nievatowcem.
Jest to samochód osobowy
I wpłata: 76000,00zł / leasing na 35rat.

Moje pytanie brzmi - co bardziej będzie mi się opłacać : leasing na 150tys., czy na 170tys.?

Będę wdzięczna za odpowiedź na pytanie, bądź odnośniki do artykułów, którymi mogłabym się posiłkować.

Dziękuję,
BK"B"


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Co się bardziej opłaca: leasing powyżej 150tys. czy poniżej?

Post autor: Jarosław Król »

BKB pisze:Dzień dobry,

Szukam podpowiedzi w sprawie leasingu operacyjnego, chodzi o rozliczenie kosztów w podatku dochodowym, żeby nie stracić.
Jestem nievatowcem.
Jest to samochód osobowy
I wpłata: 76000,00zł / leasing na 35rat.

Moje pytanie brzmi - co bardziej będzie mi się opłacać : leasing na 150tys., czy na 170tys.?

Będę wdzięczna za odpowiedź na pytanie, bądź odnośniki do artykułów, którymi mogłabym się posiłkować.

Dziękuję,
BK"B"
Od 2019 roku im droższy samochód tym proporcjonalnie mniej wydatków można wrzucić w koszty uzyskania przychodu ze względu na limit 150 tys. zł.

Opisane jest to tu: https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wr ... zszych-aut

ODPOWIEDZ