Samochód poleasingowy zakupiony w Austrii

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Annaaaa

Samochód poleasingowy zakupiony w Austrii

Post autor: Annaaaa »

Witam.
Potrzebuję Waszej pomocy w temacie zakupu samochodu poleasingowego w Austrii.
Mianowicie zakupiłam samochód w AT ale nie zwróciłam uwagi, że sprzedający nie przekazał mi wszystkich dokumentów...Nie wiem dokładnie jak to nazwać - dostałam taki mały dowód rejestracyjny ale nie mam takiego jakby zaświadczenia - katy pojazdu. Sprzedający twierdzi, że go nie ma, że może jest w Banku albo może w Leasingu, ale on nie wie on nie będzie się tym zajmował, jak już to powiedział - to mój problem. No i faktycznie jest mój problem bo nie mam jak go zarejestrować w PL. Powiedzcie proszę gdzie się mam zwrócić - do banku do leasingu, a może jakiś wydział komunikacji wystawi mi duplikat?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Samochód poleasingowy zakupiony w Austrii

Post autor: Jarosław Król »

Annaaaa pisze:Witam.
Potrzebuję Waszej pomocy w temacie zakupu samochodu poleasingowego w Austrii.
Mianowicie zakupiłam samochód w AT ale nie zwróciłam uwagi, że sprzedający nie przekazał mi wszystkich dokumentów...Nie wiem dokładnie jak to nazwać - dostałam taki mały dowód rejestracyjny ale nie mam takiego jakby zaświadczenia - katy pojazdu. Sprzedający twierdzi, że go nie ma, że może jest w Banku albo może w Leasingu, ale on nie wie on nie będzie się tym zajmował, jak już to powiedział - to mój problem. No i faktycznie jest mój problem bo nie mam jak go zarejestrować w PL. Powiedzcie proszę gdzie się mam zwrócić - do banku do leasingu, a może jakiś wydział komunikacji wystawi mi duplikat?
Przykro mi, ale wątpię, żeby nasze forum było Ci pomocne w takim przypadku, bo to trzeba wiedzieć jak to wygląda w danym kraju.

Sprzedający jeśli nie przekazał Ci kompletu dokumentów, to jak najbardziej masz możliwość dochodzenia swoich praw - na gruncie cywilnym, jeśli sprzedał Ci samochód z wadami oraz na gruncie karnym jeśli Cię dodatkowo oszukał. Więc osobiście radzę nim trochę potrząsnąć, bo głupka to sobie może udawać, ale nie w sądzie.

Natomiast jeśli chodzi o procedury odzyskania tej "karty", to ja zacząłbym od banku/leasingodawcy, bo może uda się czegoś dowiedzieć, a potem ewentualne zwrócił się do tamtejszych urzędów jeśli w banku/leasingodawcy nie uda się uzyskać info.

ODPOWIEDZ