Kupno samochodu poleasingowego

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Robert Nyczek
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2009, o 16:35

Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Robert Nyczek »

Witam,
Mój syn znalazł sobie samochód, który chce kupić. Problemem jest to, że samochód ten został wykupiony przez sprzedającego z funduszu leasingowego (BRE-Leasing) i nadal jest na tą firmę zarejestrowany.
Obawiam się czy nie będzie problemów przy rejestracji. Albo żeby później nie pojawiły się jakieś inne kłopoty.

Przepraszam ja nie mam z tym żadnego doświadczenia. Będę wdzięczny jeśli podpowiecie na co zwrócić uwagę i jakie muszę dostać dokumenty, żeby wszystko było w porządku.

Pozdrawiam
Robert

// Więcej informacji na temat przerejestrowywania samochodów po leasingu:
Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu wykupionego z leasingu


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Michał Krupiński »

Robert Nyczek pisze:Witam,
Mój syn znalazł sobie samochód, który chce kupić. Problemem jest to, że samochód ten został wykupiony przez sprzedającego z funduszu leasingowego (BRE-Leasing) i nadal jest na tą firmę zarejestrowany.
Obawiam się czy nie będzie problemów przy rejestracji. Albo żeby później nie pojawiły się jakieś inne kłopoty.

Przepraszam ja nie mam z tym żadnego doświadczenia. Będę wdzięczny jeśli podpowiecie na co zwrócić uwagę i jakie muszę dostać dokumenty, żeby wszystko było w porządku.

Pozdrawiam
Robert
Witaj Robercie - pozwolę sobie zwyczajem "forumowym" zwrócić się na "ty".
Nie musisz się niczym przejmować. Sprzedający wystawi Ci fakturę oraz będzie musiał dołączyć dokumenty, które dostał z firmy leasingowej. Czyli fakturę, którą od nich dostał wystawioną "na niego", kartę pojazdu, dowód rejestracyjny, tablice, także ewentualnie homologację.
Sprzedający będzie musiał też dołączyć swoje dokumenty rejestrowe (np. wpis lub KRS, chyba też REGON i NIP, ale tu pewności nie mam co do tych dwóch). Potrzebne też będą dokumenty rejestrowe firmy leasingowej na którą samochód jest zarejestrowany. Zapewne właściciel dostał je odbierając komplet dokumentów po wykupie pojazdu.

Generalnie nie masz się czym przejmować, w sensie jakiejś lewizny, czy czegoś podobnego. Jeśli zabraknie jakiegoś dokumentu, to Wydział Komunikacji nie zarejestruje samochodu.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Robert Nyczek
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2009, o 16:35

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Robert Nyczek »

Dziękuję za informację. Czyli nie mam się o co martwić? A co z jakimiś zastawami rejestrowymi albo przewłaszczeniami?
Jak sprawdzić czy BRE Leasing nie będzie rościć sobie pretensji do tego samochodu.

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: GBoy »

W leasingu nie robi się zastawów. ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Firma leasingowa jest właścicielem samochodu i przechowuje u siebie Kartę Pojazdu. Jeśli wydali facetowi czy facetce wszystkie dokumenty, to znaczy że są rozliczeni.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Lui »

Tomek_P pisze:Firma leasingowa jest właścicielem samochodu i przechowuje u siebie Kartę Pojazdu. Jeśli wydali facetowi czy facetce wszystkie dokumenty, to znaczy że są rozliczeni.
No no
A dodatkowo jeśli koleś nie przerejstrował na siebie samochodu to nie mógł też dokonać żadnych zastawów.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Robert Nyczek
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2009, o 16:35

Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Robert Nyczek »

Dziękuję za informację. Samochód syn odbiera w sobotę. :)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// POLECAMY RÓWNIEŻ //
Rejestracja samochodu po wykupie z leasingu jakie dokumenty?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Awatar użytkownika
załamana

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: załamana »

Może ktoś podpowie mi co zrobić bo ja nie mam już zadnego pomysłu. Odkupiliśmy samochód w leasingu bo chcieliśmy pomóc bo rodzina nie miała pieniędzy na dalszą spłatę. Za otrzymane pieniądze mieli spłacić samochód a okazało się że tego nie zrobili i tak to trwa przez 1 miesięcy i już nie wiem co robić :?: Spisaliśmy umowę kupna sprzedaży ale boję się że stracę sporo kasy. Proszę o jakąś radę. Teraz to wiem ze nie powinniśmy byli ufać.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Spisaliśmy umowę kupna sprzedaży ale boję się że stracę sporo kasy.
Umowa kupna - sprzedaży tego samochodu? Skoro samochód nie był wykupiony jeszcze z leasingu to nikt nie mógł wam go sprzedać, bo jego właścicielem jest firma leasingowa.

Takimi sprawami, że ktoś sprzedał coś co nie należało do niego zajmuje się chyba prokurator. ;)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Lui »

Skoro samochód nie był wykupiony jeszcze z leasingu to nikt nie mógł wam go sprzedać, bo jego właścicielem jest firma leasingowa.

Dokładnie.
Proszę o jakąś radę.
Czy ta umowa leasingu jest wypowiedziana z powodu zaległości i firma leasingowa domaga się już jego zwrotu?
Może z nimi już nawet nikt nie chce gadać na ten temat i każe oddać samochód?

załamana, Napisz trochę więcej o co tu chodzi.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ