Kupno samochodu poleasingowego

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
leonis
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2011, o 20:55

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: leonis »

osobiście odradzam to rozwiązanie


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
sttab

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: sttab »

leonis pisze:osobiście odradzam to rozwiązanie
W takim razie są jakieś inne rozwiązania? Jak najlepiej taki problem rozwiązać w bezpieczny i zadowalający sposób dla wszystkich. A może, aby nie płaić podatku te pieniądze ze sprzedaży zainwestować w nowy leasing lub spłaty innych rat? Jakie mogą być niebezpieczeństwa w przypadku zawarcia umowy przedwstępnej i korzystania z samochodu na podstawie umowy użyczenia.

Awatar użytkownika
marcinv11

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: marcinv11 »

Witam!
Mam takie pytanie- otóż chcę kupić auto poleasingowe. W tej chwili załatwiane sa sprawy wykupu ostatniej raty tego auta i po załatwieniu wszystkich dokumentów mam zamiar te auto kupić. Mam tylko takie pytanie czy muszę je przed przyjazdem zarejestrować czy dowód rej dostanę na firmę leasingową i dop u mnie w mieście mam zarejestrować? Oczywiście OC AC przed zakupem będę mieć wykupione.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
palacz

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: palacz »

marcinv11 pisze:Witam!
Mam takie pytanie- otóż chcę kupić auto poleasingowe. W tej chwili załatwiane sa sprawy wykupu ostatniej raty tego auta i po załatwieniu wszystkich dokumentów mam zamiar te auto kupić. Mam tylko takie pytanie czy muszę je przed przyjazdem zarejestrować czy dowód rej dostanę na firmę leasingową i dop u mnie w mieście mam zarejestrować? Oczywiście OC AC przed zakupem będę mieć wykupione.

pozdrawiam
Spoksik ;)
Dostaniesz wszystkie dokumenty razem z samchodem i po powrocie sobie przerejetrujesz.:)

Awatar użytkownika
marcinv11

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: marcinv11 »

Dzięki,
A możesz mi powiedzieć jeszcze jakie dokumenty powinienem otrzymać po zakupie i ew jakie bedą mi potrzebne do zarejestrowania samochodu w urzędzie?
Słyszałem taką opinie że jedna faktura po miedzy leasingobiorcą a właścicielem tj PKO nie wystarcza

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Lui »

marcinv11 pisze:Dzięki,
A możesz mi powiedzieć jeszcze jakie dokumenty powinienem otrzymać po zakupie i ew jakie bedą mi potrzebne do zarejestrowania samochodu w urzędzie?
Słyszałem taką opinie że jedna faktura po miedzy leasingobiorcą a właścicielem tj PKO nie wystarcza

pozdrawiam
Od kogo kupujesz ten samochód? Od firmy, która wykupuje samochód z leasingu?

Jeśli tak to potrzebna jest faktura wykupowa pomiędzy leasingodawcą i wykupującym oraz faktura właściwa, wystawiona na Ciebie.
Do tego oczywiście karta pojazdu i dowód rejestracyjny.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, o 09:22 przez Lui, łącznie zmieniany 1 raz.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcinv11

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: marcinv11 »

Lui pisze:
marcinv11 pisze:Dzięki,
A możesz mi powiedzieć jeszcze jakie dokumenty powinienem otrzymać po zakupie i ew jakie bedą mi potrzebne do zarejestrowania samochodu w urzędzie?
Słyszałem taką opinie że jedna faktura po miedzy leasingobiorcą a właścicielem tj PKO nie wystarcza

pozdrawiam
Od kogo kupujesz ten samochód? Od firmy, która wykupuje samochód z leasingu?

Jeśli tak to potrzebna jest kopia faktury wykupowej pomiędzy leasingodawcą i wykupującym oraz faktura właściwa, wystawiona na Ciebie.
Do tego oczywiście karta pojazdu i dowód rejestracyjny.
Tak! od firmy, która to wykupuje samochód z leasingu.
Czyli ksero tej pierwszej wystarczy? Dalej ciekawi mnie czy jak dostanę fakturę to czy pędę zwolniony od podatku PCC ? :)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Lui »

marcinv11 pisze:Czyli ksero tej pierwszej wystarczy? Dalej ciekawi mnie czy jak dostanę fakturę to czy pędę zwolniony od podatku PCC ? :)
Faktura musi być w oryginale. Sorry wcześniej napisałem z rozpędu, że kopia (zaraz to zmienię).

Jeżeli kupisz na podstawie faktury to nie płacisz PCC.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcinv11

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: marcinv11 »

Dzięki!!!
Facet w piątek wysłał ostatnią ratę i w przyszłym tyg jadę po autko! :)

Dobrze wiedzieć że trzeba oryginały!

mam nadzieję że wszystko wypali i nie będzie problemów z rejestracją:)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
skim
Posty: 15
Rejestracja: 12 paź 2010, o 11:12

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: skim »

zadam pytanie trochę naiwne, ale w końcu ryzykuję tylko tyle, że nie otrzymam odpowiedzi ;)

zastanawiam się nad autem poleasingowym z oferty Raiffeisen Leasing PL. Ogłoszenie zarówno na otomoto jak i nastronie RLPL zawiera wzmiankę "do negocjacji".

I tu pytanie: czy handlowcy mają jakiś z góry założony margines negocjacyjny? Jeżeli tak, to jaki?

A może cena spadnie mocniej jeżeli auto zostanie oddane w nowy leasing?


ODPOWIEDZ