Kupno samochodu poleasingowego

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Wolny »

skim pisze:I tu pytanie: czy handlowcy mają jakiś z góry założony margines negocjacyjny? Jeżeli tak, to jaki?
Cena jest tak skalkulowana, żeby samochód szybko poszedł. Margines do negocjacji rośnie tym bardziej im dłużej samochód zalega na stocku.
skim pisze:A może cena spadnie mocniej jeżeli auto zostanie oddane w nowy leasing?
Bez większego znaczenia.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
skim
Posty: 15
Rejestracja: 12 paź 2010, o 11:12

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: skim »

dziękuję Wolny

Awatar użytkownika
ewik1
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:08

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: ewik1 »

prosze o odpowiedz, czy taka transakcja jest bezpieczna.Znalazłam ogłoszenie sprzedaży autka- w konkurencyjnej cenie.Pisze do właściciela i okazuje się, że
samochód był w leasingu, ale ponieważ leasingobiorca miał problemy ze spłatą, to teraz firma sprzedaje ten samochód.firma jet z Finlandii, samochód jest zarejestrowany w Polsce i ma też polskie blachy.
czy to jest bezpieczne?jakich dokumentów powinnam wymagać.
Piszą, że cena która była w ogłoszeniu jest ceną ostateczną bez kosztów ukrytych i podatków na rzecz tej firmy

co o tym myślicie????

pomóżcie kobietce :?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Lui »

ewik1 pisze:prosze o odpowiedz, czy taka transakcja jest bezpieczna.Znalazłam ogłoszenie sprzedaży autka- w konkurencyjnej cenie.Pisze do właściciela i okazuje się, że
samochód był w leasingu, ale ponieważ leasingobiorca miał problemy ze spłatą, to teraz firma sprzedaje ten samochód.firma jet z Finlandii, samochód jest zarejestrowany w Polsce i ma też polskie blachy.
czy to jest bezpieczne?jakich dokumentów powinnam wymagać.
Piszą, że cena która była w ogłoszeniu jest ceną ostateczną bez kosztów ukrytych i podatków na rzecz tej firmy

co o tym myślicie????

pomóżcie kobietce :?
A gdzie ten samochód znajduje się fizycznie? W Finlandii?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ewik1
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:08

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: ewik1 »

fizycznie jest w Finlandii, firma ma swój sprzet logistyczny i za 1500 zł przywiozą mi go na miejsce do Polski

Awatar użytkownika
ewik1
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:08

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: ewik1 »

transakcja odbyłaby się za pośrednictwem allegro

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Lui »

Odpuść sobie

Poczytaj tu podobny schemat: http://www.fmleasing.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=2331

Żeby mieć 100% pewności, możesz napisać do nich, że sama przyjedziesz po to auto i zapłacisz gotówką na miejscu jeżeli wszystko będzie OK.
Ich odpowiedź na taką propozycję rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości... ;)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Moniasd32

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Moniasd32 »

a co sadzicie o dawro.pl taki dom aukcyjny co sprzedaje samochody poleasingowe?

Awatar użytkownika
Robet

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Robet »

Witam. Samochód był w leasingu i został wykupiony. Właściciel przerejestrował na siebie (osoba fizyczna) Chcę go kupić, ale jak sprzeda mi auto przed upływem pół roku to będzie musiał zapłacić podatek "ponoć". Proponuje mi umowę kupna - sprzedaży i wpisanie połowy cenny. Czy będę miał jakieś kłopoty? Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: sonnenberg »

jak wpiszesz połowę ceny na umowie K-S to urząd skarbowy pewnie i tak się do ciebie przyczepi bo musisz zapłacic 2% PCC. Więc nie wiem po co ryzykować. Wpisz normalnie na umowie tyle ile płacisz lub odrobinę mniej.


ODPOWIEDZ