Kupno samochodu poleasingowego

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Czereśnia

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Czereśnia »

Czyli jeśli dostanę dowód rejestracyjny z wpisanym tylko i wyłącznie obecnym właścicielm (os. fiz. ) i kartę pojazdu, to oznacza, że auto już nie ma nic wspólnego z leasingiem i mogę być spokojna? Nie muszę wtedy w ogóle przejmować się tym leasingiem (np. czy żadna dokumentacja leasingowa nie będzie potrzebna w Wydziale Komunikacji tylko moja umowa k-s?)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Michał Krupiński »

Czereśnia pisze:Czyli jeśli dostanę dowód rejestracyjny z wpisanym tylko i wyłącznie obecnym właścicielm (os. fiz. ) i kartę pojazdu, to oznacza, że auto już nie ma nic wspólnego z leasingiem i mogę być spokojna?
Jeżeli firma leasingowa sprzedała samochód leasingobiorcy i posiada on fakturę wykupową, która jest jednocześnie potwierdzeniem przeniesienia własności samochodu, to samo przez się oznacza, że leasing został spłacony.
Żadna normalna firma leasingowa nie wystawiłaby faktury sprzedaży samochodu i nie wydałaby karty pojazdu, gdyby leasingobiorca nie miał uregulowanych zobowiązań w postaci zaległości, czy jakichkolwiek innych.

I nie ma w tym przypadku znaczenia kto widnieje w dowodzie rejestracyjnym, bo nie każdy leasingobiorca przerejestrowuje samochód na siebie po wykupie, tylko często sprzedaje bez przerejestrowania. Jest to normalna praktyka, a wszystko opisane jest tu: https://www.fmleasing.pl/porady/dokumen ... z-leasingu
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
nowiciusz1979

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: nowiciusz1979 »

Witam, szukam auta do leasingu i umknęło mi jedno z ogłoszenia. Może ktoś z Państwa może grzebnąć w programie i znaleźć konkretne auto po nr rejestracyjnym?? Być może już się sprzedało ale jeśli nie to byłbym chętny przejąć/podpisać leasing.
otomoto.pl/oferta/audi-a6-313-km-przejecie-leasingu-ID6yRs87.html

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Jarosław Król »

Skąd wniosek, że jest to auto poleasingowe? W ogłoszeniu nie widzę nic takiego.

Awatar użytkownika
nowiciusz1979

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: nowiciusz1979 »

Jest w trakcie leasingu, bo leasing do przejęcia. Chyba ,że się spózniłem i znalazło nowego nabywcę.

Awatar użytkownika
nowiciusz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 12:14

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: nowiciusz »

Może ktoś z Getinleasing może podejrzeć w programie czy to auto zmieniło właściciela,bo ja niestety nie uzyskam takich informacji przez teefon???

Awatar użytkownika
houser
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2017, o 23:18

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: houser »

Witam. Ja mam pytanie, czy jeśli kupuję na leasing, to kto w dowodzie rejestracyjnym jest wpisany? Salon, który mi sprzedaje samochód?


Awatar użytkownika
Krzys

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Krzys »

Takie pytanie bo nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem. Sprawa wygląda tak firma miała samochód na 5 lat w leasing, wykupili po 3 latach wg sprzedajacego przerejestrowali tak ze w dowodzie rej i karcie pojazdu stoi aktualny właściciel (ta firma która ma na sprzedaż auto) i teraz moje pytanie czy do rejestracji takiego samochodu przeze mnie potrzebuje:
Umowę kupna sprzedaży, ev fakturę vat
Dowód rej
Kartę pojazdu
I to wszystko?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Jarosław Król »

Krzys pisze:Takie pytanie bo nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem. Sprawa wygląda tak firma miała samochód na 5 lat w leasing, wykupili po 3 latach wg sprzedajacego przerejestrowali tak ze w dowodzie rej i karcie pojazdu stoi aktualny właściciel (ta firma która ma na sprzedaż auto) i teraz moje pytanie czy do rejestracji takiego samochodu przeze mnie potrzebuje:
Umowę kupna sprzedaży, ev fakturę vat
Dowód rej
Kartę pojazdu
I to wszystko?
To wystarczy. Ewentualnie jeszcze KRS/CEiDG sprzedającego może być potrzebne, ale to jest dostępne on-line.


ODPOWIEDZ