Chcę kupić samochód, który był kiedyś w leasingu. Jakich dokumentów potrzebuję?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
lukaszPP

Chcę kupić samochód, który był kiedyś w leasingu. Jakich dokumentów potrzebuję?

Post autor: lukaszPP »

Dzień doby, mam nadzieję, że któryś z forumowiczów jest mi w stanie pomóc. Otóż chce kupić auto, które było przedmiotem leasingu. Po krótce opisze jego historię:
1) Auto zostało wzięte w leasing przez firmę X w 2013 r.
2) Firma X na podstawie umowy cesji przekazała auto firmie Y w 2014 r.
3) Firma Y spłaciła w kweitniu 2015 leasing, który trwał do 2016
4) Firma Z (handlarz) kupiła auto od firmy Y w kwietniu 2015 bez kompletu dokumentów (są w trakcie kompletowania ich).

Mam 2 zasadnicze pytania w związku z powyższym:
1) Jakich dokumentów będę potrzebował do rejestracji samochodu? Z tego, co udało mi się dowiedzieć z Internetu jest to:
- umowę cesji między X a Y
- fv pomiędzy X a Y (?)
- zaświadczenie, że lesing jest spłacony i auto przechodzi na własność firmy Y (?)
- oryginał fv z leasingu na firmę Y
- oryginał fv wystawioną przez Y na Z (handlarza)
- umowę sprzedaży między Y a Z (?)
- ksero dokumentów rejestrowych Y oraz dokumentów rejestrowych Z (handlarz)
- orygniał fv wystawioną na mnie przez Z
- umowę sprzedaży Z - ja
- dowód rejestracyjny
- karta pojazdu
- tablice, OC

(?) - to dla mnei niewiadoma

2) Czy widzicie tu jakąś minę? Element, który może mi mocno utrudnić rejestrację lub ją uniemożliwić?

Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi, mam nadzieję, że przyda się to również innym w podobnej sytuacji. Pozdrawiam!


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Chcę kupić samochód, który był kiedyś w leasingu. Jakich dokumentów potrzebuję?

Post autor: Lui »

Nie ma czegoś takiego jak zaświadczenie, że leasing został spłacony. Jest tylko faktura wykupu i tyle.

Co do reszty, to podstawowe pytanie kto jest ostatnim właścicielem wpisanym do DR i karty pojazdu?

To może się także przydać: Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu wykupionego z leasingu
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
PASCAL
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2018, o 02:58

PROBLEM Z KARTĄ POJAZDU

Post autor: PASCAL »

Witam,
zakupiłem auto po wypadku ( rocznik 2008 ), które było w leasingu. Rejestrując pojazd okazało się, że potrzebna jest karta pojazdu. Niestety właściciel twierdzi że kartę pojazdu ma firma leasingowa. Jeżeli auto zostało uznane jako szkoda całkowita, to czy firma leasingowa posiada jeszcze kartę pojazdu ?? Czy właściciel auta coś kręci. Bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: PROBLEM Z KARTĄ POJAZDU

Post autor: Jarosław Król »

PASCAL pisze:Witam,
zakupiłem auto po wypadku ( rocznik 2008 ), które było w leasingu. Rejestrując pojazd okazało się, że potrzebna jest karta pojazdu. Niestety właściciel twierdzi że kartę pojazdu ma firma leasingowa. Jeżeli auto zostało uznane jako szkoda całkowita, to czy firma leasingowa posiada jeszcze kartę pojazdu ?? Czy właściciel auta coś kręci. Bardzo proszę o pomoc
Kto obecnie widnieje w dowodzie rejestracyjnym? Jeśli nadal firma leasingowa, to czy sprzedający dał Ci fakturę wykupową wystawioną przez leasingodawcę? Jeśli dał tę fakturę, tzn. że powinien mieć także kartę pojazdu, bo firmy leasingowe przekazują dokumenty do rejestracji w komplecie (faktura + karta).

Jeśli w dowodzie rejestracyjnym widnieje już inny właściciel (kolejny po leasingodawcy), tzn. że musiał on już wcześniej dysponować kartą pojazdu, żeby móc go przerejestrować.

Awatar użytkownika
PASCAL
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2018, o 02:58

Re: PROBLEM Z KARTĄ POJAZDU

Post autor: PASCAL »

Jarosław Król pisze:
PASCAL pisze:Witam,
zakupiłem auto po wypadku ( rocznik 2008 ), które było w leasingu. Rejestrując pojazd okazało się, że potrzebna jest karta pojazdu. Niestety właściciel twierdzi że kartę pojazdu ma firma leasingowa. Jeżeli auto zostało uznane jako szkoda całkowita, to czy firma leasingowa posiada jeszcze kartę pojazdu ?? Czy właściciel auta coś kręci. Bardzo proszę o pomoc
Kto obecnie widnieje w dowodzie rejestracyjnym? Jeśli nadal firma leasingowa, to czy sprzedający dał Ci fakturę wykupową wystawioną przez leasingodawcę? Jeśli dał tę fakturę, tzn. że powinien mieć także kartę pojazdu, bo firmy leasingowe przekazują dokumenty do rejestracji w komplecie (faktura + karta).

Jeśli w dowodzie rejestracyjnym widnieje już inny właściciel (kolejny po leasingodawcy), tzn. że musiał on już wcześniej dysponować kartą pojazdu, żeby móc go przerejestrować.

Witam ,
Dziękuję za szybką odpowiedź. W dowodzie rej. jest oczywiście osoba, od której zakupiłem samochód a nie firma leasingowa. Osoba ta tłumaczy to w ten sposób, że w razie jakiejkolwiek kradzieży karta pojazdu jest w banku ???. Nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: PROBLEM Z KARTĄ POJAZDU

Post autor: Jarosław Król »

PASCAL pisze:W dowodzie rej. jest oczywiście osoba, od której zakupiłem samochód a nie firma leasingowa. Osoba ta tłumaczy to w ten sposób, że w razie jakiejkolwiek kradzieży karta pojazdu jest w banku ???. Nie rozumiem.
No to raczej niemożliwe. Jeśli w dowodzie jest już inna osoba, to musiała ona dysponować kartą pojazdu, żeby go przerejestrować, czyli leasing musiał ją wcześniej wydać. Albo ta osoba zgubiła kartę i o tym nie pamięta (takie rzeczy się zdarzają), albo ten samochód jest obecnie zadłużony, np.: wzięto pod jego zastaw pożyczkę/kredyt i karta jako zabezpieczenie trafiła do pożyczkodawcy/banku. Raczej sugeruję to wyjaśnić - a raczej zdecydowanie to sugeruję.

Awatar użytkownika
PASCAL
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2018, o 02:58

Re: PROBLEM Z KARTĄ POJAZDU

Post autor: PASCAL »

Jarosław Król pisze:
PASCAL pisze:W dowodzie rej. jest oczywiście osoba, od której zakupiłem samochód a nie firma leasingowa. Osoba ta tłumaczy to w ten sposób, że w razie jakiejkolwiek kradzieży karta pojazdu jest w banku ???. Nie rozumiem.
No to raczej niemożliwe. Jeśli w dowodzie jest już inna osoba, to musiała ona dysponować kartą pojazdu, żeby go przerejestrować, czyli leasing musiał ją wcześniej wydać. Albo ta osoba zgubiła kartę i o tym nie pamięta (takie rzeczy się zdarzają), albo ten samochód jest obecnie zadłużony, np.: wzięto pod jego zastaw pożyczkę/kredyt i karta jako zabezpieczenie trafiła do pożyczkodawcy/banku. Raczej sugeruję to wyjaśnić - a raczej zdecydowanie to sugeruję.
Dziękuję za cenne rady


ODPOWIEDZ