Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Ubezpieczenia GAP i komunikacyjne (AC/OC). Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu i wynajmie? Pytania dotyczące likwidacji szkód itp.
Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Michał Krupiński »

:)
Faktycznie - dzięki za zwrócenie uwagi - poprawione.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Cichy

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Cichy »

Autoprotect jednak indywidualnie nie udziela takiego ubezpieczenia, o którym pisałem.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Lui »

Racja. Oni mają tylko GAP fakturowy, a Ty chciałeś od zobowiązania leasingowego.

Taki GAP to pewnie tylko w porozumieniu z leasingodawcą.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcin2112
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2010, o 11:31

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: marcin2112 »

Witam,
zapoznałem sie z całym watkiem i nie jest to tak jak Panowie piszecie.
Pierwsza podstawowa roznica to zakłady ubezpieczeń:
AUTOPROTECT - REDSANDS z Gibraltaru
WAGAS - MAPFRE HISZPANIA
Co do samych warunków postanowiłem rónież poczytać i jeżeli chodzi o wyłączenia są takie same.
Sumy ubezpieczenia są takie same.
Co mnie zraziło do AUTOPROTECT to fakt że po kilku telefonach w rożnych ASO zaproponowano mi to samo ubezpieczenie w kilku różnych cenach (od 1400 do 1900) ?????????
Kupiłem ubezpieczenie firmy WAGAS i mam nadzieje że wybrałem dobrze.
Pozdrawiam,
MARCIN

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Czegoś nie rozumiem, dzwoniłeś do różnych ASO, zapewne wiedząc, że możesz wykupić ubezpieczenie bezpośrednio w tej firmie?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Michał Krupiński »

Co do samych warunków postanowiłem rónież poczytać i jeżeli chodzi o wyłączenia są takie same.
Nie byłbym tego taki pewien.
A ponieważ nie chciałbym być gołosłowny to poniżej wklejam fragmenty warunków ubezpieczenia obu firm dotyczące wyłączeń. Każdy może sobie przeczytać i ocenić, która firma jest bardziej restrykcyjna.

Oczywiście to nie przesądza, która z firm jest lepsza. Takiej oceny się nie podejmuję, bo to można ocenić tylko w praktyce.

W teorii jednak Autoprotect wiąże wypłatę swojego odszkodowania z wypłatą odszkodowania ubezpieczyciela AC. Czyli Autoprotect nie wypłaci odszkodowania wtedy kiedy nie zrobi tego ubezpieczyciel AC. Kiedy ubezpieczyciel AC nie będzie miał obiekcji, to nie będzie miał ich również Autoprotect.
Choć jest co prawda jeden punkt, który można pewnie w praktyce dość różnie interpretować:
4) gdy szkoda całkowita powstała w wyniku rażącego niedbalstwa lub winy umyślnej kierującego pojazdem;
Wagas natomiast oczywiście też nie wypłaci odszkodowania jeśli nie wypłaci go ubezpieczyciel AC, ale dodatkowo dorzuca sporo swoich warunków.

Zresztą proszę porównać:
Autoprotect:
11. Ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności Ubezpieczyciela
Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności
1) gdy Ubezpieczyciel AC nie uznał roszczenia z tyułu ubezpieczenia AC;
2) za szkody zaistniałe przed datą rozpoczęcia okresu ubezpieczenia lub gdy składka ubezpieczeniowa nie została opłacona w całości i w terminie;
3) za obniżenie wysokości odszkodowania wypłaconego z ubezpieczenia AC/OC z tytułu: udziału własnego, franszyzy lub innych potrąceń wynikających z warunków ubezpieczenia AC/OC
4) gdy szkoda całkowita powstała w wyniku rażącego niedbalstwa lub winy umyślnej kierującego pojazdem;
5) za straty pośrednie wszelkiego rodzaju, w tym straty ekonomiczne, utratę zysków oraz straty powstałe na skutek braku możliwości uzytkowania pojazdu.
Wagas
OGRANICZENIA I WYŁ ĄCZENIA
ODPOWIEDZIALNOŚCI
§ 6
1. Zakresem ubezpieczenia nie są objęte szkody w pojazdach:
1) używanych w rajdach i wyścigach samochodowych, w konkursach, jazdach testowych, lub do świadczenia usług kurierskich;
2) wykorzystywanych jako bankowozy, karetki, karawany pogrzebowe, w policji, wojsku, straży pożarnej i straży granicznej;
3) wypożyczanych (w ramach wypożyczalni), używanych w charakterze taksówek oraz do zarobkowego
transportu drogowego osób
4) wykorzystywanych do nauki jazdy;
5) z silnikami elektrycznymi lub silnikami rotacyjnymi;
6) zarejestrowanych jako motocykle, motorowery lub skutery;
7) przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, samochodów z częścią mieszkalną, przyczep turystycznych lub kempingowych;
8) które zostały zmodyfikowane w sposób niezgodny ze specyfikacjami producenta.
2. MAPFRE ASISTENCIA nie będzie ponosił
odpowiedzialności za:
1) uszczerbek majątkowy, który nie został uznany przez podstawowego Ubezpieczyciela pojazdu za
szkodę całkowitą;
2) szkodę lub szkodę całkowitą, która powstała przed rozpoczęciem okresu ubezpieczenia lub w przypadku nieopłacenia składki ubezpieczeniowej w terminie;
3) szkodę całkowitą, która została spowodowana wskutek rażącego niedbalstwa lub umyślnie przez Ubezpieczającego, Ubezpieczonego lub kierowcę Ubezpieczonego pojazdu;
4) szkodę całkowitą powstałą wskutek prowadzenia Ubezpieczonego pojazdu przez osobę nieposiadającą uprawnień wymaganych przepisami prawa miejscowego do prowadzenia pojazdu na terenie kraju, w którym nastąpiło zdarzenie objęte ubezpieczeniem GAP;
5) szkodę całkowitą powstałą w wyniku kierowania Ubezpieczonym pojazdem przez osobę będącą pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub leków po których spożyciu prowadzenie pojazdu jest przeciwwskazane;
6) szkodę lub szkodę całkowitą powstałą w innych okolicznościach, niż okoliczności opisane w formularzu zgłoszenia szkody sporządzonym dla celów podstawowego ubezpieczenia pojazdu lub ubezpieczenia GAP;
7) obniżenie kwoty podstawowego odszkodowania z tytułu udziału własnego, wartości pozostałości, redukcji lub innych odliczeń, zgodnie z warunkami podstawowego ubezpieczenia pojazdu;
8) szkodę całkowitą powstałą wskutek niedopilnowania lub niewłaściwego zabezpieczenia kluczyków lub dokumentów Ubezpieczonego pojazdu, w tym, między innymi, przypadki pozostawienia kluczyków w miejscu publicznym;
9) szkodę całkowitą powstałą wskutek wojny, zamieszek lub na skutek wykorzystywania pojazdów w wojsku, policji i na potrzeby innych władz lub pojazdów wykorzystywanych aktywnie w trakcie protestów, strajków, blokad dróg, etc.;
10) szkodę całkowitą powstałą wskutek działania energii jądrowej, zanieczyszczeń radioaktywnych, promieniowania laserowego oraz pola magnetycznego i elektromagnetycznego;
11) szkodę całkowitą powstałą wskutek wykorzystywania Ubezpieczonego pojazdu w związku z popełnieniem przestępstwa przez jego właściciela lub inne osoby upoważnione do jego używania lub zbycia;
12) szkodę całkowitą powstałą wskutek użytkowania Ubezpieczonego pojazdu niezgodnie z jego przeznaczeniem, niewłaściwego załadunku oraz nieprawidłowego przewożenia ładunku i bagażu;
13) szkodę całkowitą wynikłą z kradzieży Ubezpieczonego pojazdu lub krótkotrwałego korzystania z Ubezpieczonego pojazdu bez zezwolenia właściciela, w sytuacji opuszczenia przez kierowcę pojazdu i pozostawienia kluczyków wewnątrz pojazdu (co umożliwiło otwarcie i uruchomienie pojazdu);
14) szkodę całkowitą wynikłą z przewłaszczenia w wyniku postępowania egzekucyjnego Ubezpieczonego pojazdu lub przywłaszczenia powierzonego pojazdu (np. leasing);
15) straty pośrednie, ekonomiczne, utratę zysków spowodowaną niemożnością korzystania z Ubezpieczonego pojazdu;
16) stratę lub szkodę, która została w sposób wyraźny wyłączona z zakresu umowy podstawowego ubezpieczenia pojazdu lub które mogły zostać objęte rozszerzeniem ochrony ubezpieczeniowej dostępnym na podstawie umowy podstawowego ubezpieczenia pojazdu, gdyby opcja taka została wykupiona lub gdyby Ubezpieczający z niej nie
zrezygnował;
17) wypłatę jakiejkolwiek kwoty z tytułu ubezpieczenia GAP, jeżeli zgodnie z umową podstawowego
ubezpieczenia pojazdu został zapewniony samochód na wymianę.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcin2112
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2010, o 11:31

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: marcin2112 »

Witam,
żebyśmy mieli jasnosc nie bronie ani nie chwalę jednej ani drugiej firmy.
Natomiast co do powyższych pytań kolegi:
1) Nie wiedziałem że można kupic ubezpieczenie GAP bezposrednio w siedzibach firm. Gap-a zaproponowano mi w jednym z salonów dealerskich i dzwoniąc do kilku pozostalych (w celu porównania oferty na samochód) pytałem o ubezpieczenie i takie własnie odpowiedzi dostałem ?!
2) Co do warunków firmy WAGAS zadałem sobie troche trudu i porównałem wyłaczenia z wyłączeniami AC. W warunkach WAGAS zostały powielone wyłączenia AC i z tad tego tyle (chociarz szczerze mówiąc za bardzo nie rozumiemiem po co ?)

Ja wybierając ubezpieczenie kierowałem się raczej renomą zakladu ubezpieczeń (podobbnie jak w AC - LINK4 mnie jakos nie przekonuje).

Co do trafności wyboru będziemy mieli pewność jak mi (nie daj Boże) samochód zginie :)

Pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika
Ania

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Ania »

Ja chyba jednak skupiłabym się na wątku "AUTOPROTECT - REDSANDS z Gibraltaru WAGAS - MAPFRE HISZPANIA", trochę poczytałam sobie na temat obu firm i jednak skłaniam się ku Mapfre Asistencia. Firma z GibRALTARU ? :roll:

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Firma z GibRALTARU ? :roll:
A Polsat jest z Cypru. 8-)
Proszę Cię - kraj pochodzenia kapitału nie ma w dzisiejszych czasach większego znaczenia. Duże pieniądze w sferze finansów płyną z rajów podatkowych, a Gibraltar jest terytorium Wielkiej Brytanii.

Poza tym działalność ubezpieczeniowa w Polsce jest koncesjonowana i zgodę na nią wyraża Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. A ona pewnie ma więcej możliwości oceny wiarygodności ubezpieczyciela niż my tutaj. :)
Gdyby jednak nawet, to patrząc w KRS obie firmy (Autoprotect i Wagas) wyglądają równie słabo. Obie mają kapitał zaledwie 50 tys PLN, w Autoprotect właścicielem jest firma zagraniczna, w Wagas osoby prywatne o obco brzmiących nazwiskach - wcale nie Hiszpańskich.

Ale co z tego? Na tej podstawie nie można wnioskować, że są to firmy mało wiarygodne. Obie mogą być bardzo rzetelne, ale zweryfikuje to dopiero czas i doświadczenia klientów, a nie nasze dywagacje.

Awatar użytkownika
finansowy.pl

Re: Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: finansowy.pl »

Witam,

Jestem Partnerem Handlowym Wagas Ubezpieczenia - proszę o pytania, wyjaśnię GAP !

finansowy.pl@gmail.com

Potrzebna oferta GAP ? Proszę o kontakt.. :D


ODPOWIEDZ