Leasing i ubezpieczenie wliczone w raty czy płatne jednorazowo?

Ubezpieczenia GAP i komunikacyjne (AC/OC). Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu i wynajmie? Pytania dotyczące likwidacji szkód itp.
Awatar użytkownika
ps1303

Leasing i ubezpieczenie wliczone w raty czy płatne jednorazowo?

Post autor: ps1303 »

witam!

chcę zakupić samochód dostawczy

forma finansowania-leasing, mam zamiar wpłacić 25% wartości, okres 36m-cy

chciałbym się dowiedzieć, czy ubezpieczenia takie jak OC, AC, NNW, warto jest wrzucić w ratę leasingu, czy lepiej zrobić to osobno, bo dojdzie do tych ubezpieczeń jeszcze VAt, prawda?
trochę koleś mi kręci i wydaje mi się, że chce mi nawinąć makaron na uszy,

dziękuję za odpowiedz
pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: leasing i ubezpieczenia

Post autor: Spayker »

ps1303 pisze:chciałbym się dowiedzieć, czy ubezpieczenia takie jak OC, AC, NNW, warto jest wrzucić w ratę leasingu, czy lepiej zrobić to osobno, bo dojdzie do tych ubezpieczeń jeszcze VAt, prawda?
Prawda.
Chociaż jak jest ubezpieczenie jednorazowe refakturowane przez leasingodawcę to też musi on naliczyć vat. Dlatego trzeba się wcześniej dowiedzieć jak jest u leasingodawcy rozwiązana sprawa wystawiania ubezpieczenie.

Co do ubezpieczenia w ratach to nie tylko vat jest problemem ale także rozliczenie wcześniej zakończonej umowy (wypowiedzenie, szkoda całkowita itd). Ubezpieczenie w ratach bardziej powiększy kwotę odszkodowania należną leasingodawcy niż gdyby go (ubezpieczenia) nie było w ratach.

ODPOWIEDZ