Ubezpieczenie AC po wykupieniu auta leasingowanego

Ubezpieczenia GAP i komunikacyjne (AC/OC). Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu i wynajmie? Pytania dotyczące likwidacji szkód itp.
Awatar użytkownika
andrzej61
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2016, o 15:53

Ubezpieczenie AC po wykupieniu auta leasingowanego

Post autor: andrzej61 »

Dzień Dobry.
Może ktoś z Państwa odpowie na pytanie.
Skróciłem okres leasingowy i złożyłem wniosek o wykup. Z chwilą otrzymania faktury stracę AC na pojazd/ inny właściciel/.Procedura otrzymania dokumentów będzie trwała kilka dni. Jak zabezpieczyć się do chwili przerejestrowania pojazdu?
Dziękuję.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Ubezpieczenie AC po wykupieniu auta leasingowanego

Post autor: Jarosław Król »

andrzej61 pisze:Dzień Dobry.
Może ktoś z Państwa odpowie na pytanie.
Skróciłem okres leasingowy i złożyłem wniosek o wykup. Z chwilą otrzymania faktury stracę AC na pojazd/ inny właściciel/.Procedura otrzymania dokumentów będzie trwała kilka dni. Jak zabezpieczyć się do chwili przerejestrowania pojazdu?
Dziękuję.
Skontaktuj się z leasingodawcą dla pewności, ale zazwyczaj nie ma problemu, żeby finansujący przeniósł na nowego właściciela prawa z polisy AC. Taka jest praktyka, tym bardziej, że to korzystający płacą za ubezpieczenie.

Chyba, że akurat kończy się w tym czasie ubezpieczenie, ale faktura i dane samochodu powinny wystarczyć, żeby móc zawrzeć nowe ubezpieczenie, a potem tylko zmienia się na nowy numer rejestracyjny.

ODPOWIEDZ