Ubezpieczenie kończy się wcześniej niż leasing - co zrobić

Ubezpieczenia GAP i komunikacyjne (AC/OC). Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu i wynajmie? Pytania dotyczące likwidacji szkód itp.
Awatar użytkownika
szymi

Ubezpieczenie kończy się wcześniej niż leasing - co zrobić

Post autor: szymi »

Witajcie!
Zbliża mi się termin wykupu samochodu (we wrześniu), ale wcześniej kończy się ubezpieczenie. Zadzwoniłem do leasingodawcy, żeby wcześniej wykupić (w sierpniu) samochód, ale ponoć nie ma takiej możliwości. Mam teraz czekać na ich ofertę ubezpieczenia, ale mam obawy, że nie będzie ona korzystna, bo już w ubiegłym roku było drogo, ale machnąłem ręką i zapłaciłem. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, żeby uniknąć kosztów z sufitu?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ubezpieczenie kończy się wcześniej niż leasing - co zrobić

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
Ciężki temat trochę... Domyślam się, że podpisałeś umowę na okres pełnych lat zamiast na dany okres minus jeden miesiąc (czyli masz np. 36 rat zamiast 35 albo 48 zamiast 47...). Więcej na ten temat:
Z ilością rat leasingowych wiąże się też jeszcze jedna istotna sprawa. W przypadku, gdy rat jest więcej (np. 36 zamiast 35) może zdarzyć się, że na zakończenie umowy leasingu trzeba będzie zapłacić za kontynuację ubezpieczenia na kolejny rok, mimo, że umowa skończy się zaledwie za kilka dni/tygodni. Oczywiście mniejsza ilość rat też nie gwarantuje, że nie „wdepnie się” w kontynuację ubezpieczenia, bo wszystko zależy od konkretnych dat, np.: odbioru przedmiotu leasingu – jednak im rat jest więcej tym ryzyko przymusowej kontynuacji będzie większe.
Źródło: Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Jeśli faktycznie nie masz możliwości przekonania leasingodawcy, żeby bez dodatkowych opłat wystawił trochę wcześniej fakturę wykupu, to pozostaje Ci negocjowanie stawki ubezpieczenia. A najlepiej zrobić to uzyskując ofertę ubezpieczenia z wolnego rynku, ale takiego, żeby spełniało wymagania danego leasingodawcy. Można np.: skorzystać z oferty multiagencji, która współpracuje z nami (to taka "kryptoreklama" :D ;) ): Tutaj szczegóły:Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

To powinno pozwolić zaoszczędzić trochę grosza, nawet jeśli leasingodawca naliczy opłatę manipulacyjną za ubezpieczenie obce (opłata zazwyczaj ok. 200-300 zł).
Po wykupieniu można przepisać polisę albo wystąpić o zwrot niewykorzystanej składki jeśli po wykupie zamierzasz dość szybko sprzedać samochód.

Na przyszłość polecam korzystanie z leasingu na okres "minus miesiąc", czyli 35, 47, 59 rat itd. zamiast 36, 48, 60 itd.

Pozdrawiam
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ