[Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
2
29%
Przeciętnie
1
14%
Czuję niesmak
1
14%
Nigdy więcej
3
43%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Anna Kaczmarska-Pająk

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Post autor: Anna Kaczmarska-Pająk »

Jestem bardzo niezadowolona z obsługi leasingu. Brak informacji, opóźnienia w przygotowywaniu dokumentów, musiałam się dosłownie dopominać o umowę na ubezpieczenie auta (jeszcze podczas trwania leasingu). Nigdy więcej!


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
wiki

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Post autor: wiki »

Miałem szkodę na pojeździe nie z mojej winy, szkodę zgłosiłem do ubezpieczyciela z OC sprawcy, oraz ING Lease, niestety ING Lease olał sprawę i nic nie zrobił by ją zlikwidować. Do dzisiaj szkoda nie została zlikwidowana a minęło ok. 1 roku, pozostaje dalej jeździć uszkodzonym pojazdem do zakonczenia leasingu. Pierwszy i ostatni mój leasing w tej firmie. Na koniec to ja im wystawę rachunek za naruszenie warunków umowy. Poczekam cierpliwie. ING Lease to jedna wielka Masakra !!!!

Awatar użytkownika
kokolek wacek

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Post autor: kokolek wacek »

po 2 latach składkę AC/OC podnoszą o ponad 50% i niestety musisz płacić tak stanowi umowa. Podnoszą w ten sposób, że obniżają wartość pojazdu, a składkę proponują w porównywalnej wysokosci do wcześniejszego okresu. W przypadku szkody jesteś goły i wesoły. Zresztą likwidacja szkód wykonywana przez INGLease to tez kanał. Generalnie nie polecam tego leasingu. Dymanie klientów jak się da.

Awatar użytkownika
nowiciusz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 12:14

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Post autor: nowiciusz »

Nikomu nie polecam tej pseudo firmy, Od początku mam z nimi pod górkę ( przejąłem leasing auta w tej firmie) i żałuję od samego początku wspólpracy:
- przejęcie leasingu trwało miesiąc czasu ( długo,niedługo -dla mnie bardzo długo)
- wszelkie wątpliwości ,pytania -infolinia,formularze ,odsyłanie od jednego konsultanta do drugiego,
- zero zainteresowania klientem,jakichkolwiek wskazówek,porad -tylko szablony wysyłane mailem
Miałem do tej pory tylko jeden leasing i być może nie wiem jak to teraz się sprawuje ale liczyłem na to że tak jak kiedyś w innej firmie będę miał jedną osobę odpowiedzialną za moją umowę ,która wszystko mi wyjaśni,odpowie na moje pytania, wskaże co i jak w danej sprawie. ING niestety zawodzi po całości-spychologia, formularze kontaktowe i ciągnące się jak smród po gaciach wrażenie ,że liczy się tylko opłacenie faktury raty leasingowej.
Jak w dzisiejszych czasach ,przy takiej konkurencji taka amatorska firma się utrzymuje?????? Żenada

Awatar użytkownika
Masakra

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Post autor: Masakra »

Odradzam!!!!!
Brałem samochód, nie z mojej winy przed odbiorem dostawca wymienił auto.
Bank ma w dupie Klienta.
Za aneks policzyli 399 zł (a nie musieli), "takie procedury" za ubezpieczenie ściągnęli 2 razy, jak zadzwoniłem żeby oddali usłyszałem, że to nie takie proste i mam czekać "takie procedury". Chyba se jaja robocie z Klientów. Jakie procedury - jeszcze nigdy nie zdarzyła się taka sytuacja - wiem to od waszych pracowników. Żadne procedury nie powinny obowiązywać. Podejścia do Klienta żenujące.
Jeżeli opinie czytają konkurenci to polecam Pana Tomasza od leasingu, Kraków galeria Krokus INGbank. Weźcie go do siebie, wart jest sporo, poza tym odradzam leasing w tym banku!!!

Awatar użytkownika
Dawid053463

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Post autor: Dawid053463 »

A ja kolei polecam. Mam u nich leasing 3 rok i nigdy nie miałem problemu. Dają dobre oferty na kontynuacje ubezpieczenia OC/AC. Stopy spadają w dół, raty także.

Awatar użytkownika
Sebastian klient ing lease

Ing lease lekceważenie klienta

Post autor: Sebastian klient ing lease »

Brak słów do obsługi, w lipcu 2020 r , skradziono mi samochód w październiku ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie , przez trzy tygodnie nie rozliczono mojego leasingu na maile nikt nie reaguje , po rozmowie tel, nadal mam czekać na mail.
W lipcu również złożyłem o zmianę harmonogramu spłat leasingu innej umowy do listopada żadnej odpowiedzi, na pytania nikt nie reaguje .
Oczywiście przed rozpoczęciem umów byli przemili

Awatar użytkownika
ING nigdy więcej

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Post autor: ING nigdy więcej »

OPINIA O ING LEASE - guzik prawda, że ING jest jak inni, jest GORSZY. w tym roku robiłem wykup samochodu na osobę fizyczną w EFL, wcześniej miałem coś w WBK i zawsze faktura wykupowa była na życzenie na osobę fizyczną. W ING nie ma takiej opcji (teraz się dowiedziałem, kiedy chciałem zmienić harmonogram, żeby zrobić wykup w tym roku), więc czeka mnie 5-6 lat trzymania samochodu po leasingu w firmie, albo zapłacę podatek i VAT. Mam do stracenia ok. 15 tys na niedrogim samochodzie!!! masakra

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1234
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ING Lease

Post autor: Jarosław Król »

ING nigdy więcej pisze: 15 wrz 2021, o 22:20 OPINIA O ING LEASE - guzik prawda, że ING jest jak inni, jest GORSZY. w tym roku robiłem wykup samochodu na osobę fizyczną w EFL, wcześniej miałem coś w WBK i zawsze faktura wykupowa była na życzenie na osobę fizyczną. W ING nie ma takiej opcji (teraz się dowiedziałem, kiedy chciałem zmienić harmonogram, żeby zrobić wykup w tym roku), więc czeka mnie 5-6 lat trzymania samochodu po leasingu w firmie, albo zapłacę podatek i VAT. Mam do stracenia ok. 15 tys na niedrogim samochodzie!!! masakra
W wielu firmach leasingowych nie dostaje się już faktury na dane prywatne, a kiedyś było to możliwe. Ale dla Ciebie to jest i tak bez znaczenia, bo nawet mając fakturę na dane prywatne możesz "wykupić do majątku prywatnego" i sprzedać po pół roku bez podatku.

Wyjaśnienie znajdziesz w tym poradniku: https://www.fmleasing.pl/porady/jak-kor ... t-leasingu
firmy leasingowe nie chcąc się narażać m.in. skarbówce, zaprzestały wystawiania faktur prywatnych, ale leasingobiorca nawet mając w ręku fakturę z danymi firmowymi, nie musi jej wprowadzać do firmy i nadal może sprzedać tak wykupiony samochód (czy inny przedmiot) po pół roku jako osoba prywatna bez podatku.

Awatar użytkownika
grzegorz1974
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 16:49

ing lease

Post autor: grzegorz1974 »

Witam,
Kuna w VW przegryzła mi kable, więc telefon do ING LEASE. Pierwsza sprawa 2 tygodnie czekania na potwierdzenie kosztorysu. Druga nikt nie informuje przy zgłaszaniu szkody o opłacie 100 netto za zrobienie samochodu w "NIE "rekomendowanym warsztacie, tak jakby się czymś różnił jeden autoryzowany serwis VW od drugiego. Nieświadomy klient, pojedzie do salonu albo najbliższego, albo do tego którego kupił samochód. Wystawiają potem tylko fv do zapłacenia a klient musi doczytać i dowiedzieć się sam. Jak dla mnie kompletne nieporozumienie. A te rekomendowane zakłady wg wykazu ing lease są tylko w 4 województwach https://www.inglease.pl/_fileserver/item/1500208. Czyli reszta płaci 100 zł. netto. Wszystko na temat.


ODPOWIEDZ